r e k l a m a
MiastoWiadomości

Podsumowanie pierwszych dni działania Mapy Zagrożeń

Podkarpaccy policjanci podsumowali pierwszych dziesięć dni działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego województwa w tym czasie zgłosili ponad 1492 zdarzenia wskazując miejsca, które w ich ocenie są niebezpieczne. Ze sprawdzonych przez policjantów zgłoszeń 32% zostało potwierdzonych.

Podsumowanie pierwszych dni działania Mapy Zagrożeń
Podsumowanie pierwszych dni działania Mapy Zagrożeń

Od ubiegłego tygodnia mieszkańcy naszego województwa za pomocą interaktywnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać miejsca oraz zdarzenia, które według ich oceny są niebezpieczne. Funkcjonariusze podsumowali pierwszych dziesięć dni działania mapy.

Od 20 września na mapę naniesiono 1492 zagrożenia. Najwięcej, bo 279 zgłoszeń odnotowano w Rzeszowie i na terenie powiatu rzeszowskiego. Na terenie powiatu krośnieńskiego – 198 oraz mieleckiego – 107. Najmniej, w powiatach strzyżowskim, bieszczadzkim oraz przeworskim.

W analizowanym okresie policjanci zweryfikowali 670 zgłoszeń, z czego 200 zostało potwierdzonych, natomiast 418 nie potwierdzono. Obecnie 204 nowych zgłoszeń czeka na sprawdzenie.

Mieszkańcy naszego województwa wskazali, że największą uciążliwością jest łamanie przepisów ruchu drogowego. Chodzi przede wszystkim o przekraczanie przez kierowców dozwolonej prędkości i nieprawidłowe parkowanie. Równie uciążliwa jest niewłaściwa infrastruktura drogowa oraz zła organizacja ruchu drogowego.

Odnotowano także kilkanaście zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Lokalna społeczność wskazała jako niebezpieczne, miejsca – gdzie grupuje się młodzież – oraz te, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu.

Przypominamy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Są już pierwsze efekty tych działań. Przed kilkoma dniami niżańscy policjanci potwierdzili zgłoszenie naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dotyczyło ono przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Przędzel. We wskazanym miejscu, policyjny patrol zatrzymał do kontroli dwie kierujące, które za zbyt szybką jazdę straciły uprawnienia. Dwaj inni kierowcy zostali ukarani mandatami. O tym przeczytasz tutaj.

Co ważne, zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby wezwania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x