MiastoWiadomości

Policja alarmuje: Wzrost wypadków i kolizji w 2012 roku!

Policjanci ruchu drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w 2012 roku. Niestety, ubiegły rok przyniósł wzrost liczby wypadków, rannych i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń. Zwiększyła się również liczba kolizji drogowych.

Policja alarmuje: Wzrost wypadków i kolizji w 2012 roku! (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W minionym roku na drogach powiatu jasielskiego doszło do 68 wypadków. Ich skutkiem była śmierć 10 osób, a 82 osoby zostały ranne. W porównaniu do 2011r. zanotowano wzrost o 4 wypadki, wzrost o 9 osób rannych i niestety wzrost o 5 osób, które poniosły śmierć.

Z liczby 68 wypadków w 27 udział brali niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, śmierć poniosły 2 osoby niechronione, rannych zostało 27.

Głównymi przyczynami wypadków drogowych były: przekroczenie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Największe zagrożenie wypadkami występowało na terenie Jasła, gdzie zaistniało 33 wypadki drogowe. Statystyki ubiegłego roku wskazują również na wzrost liczby kolizji drogowych. W 2012 r. policjanci odnotowali 546 kolizji, czyli o 63 więcej niż w 2011 r.

Zmniejszyła się natomiast liczba kierowców, którzy odważyli się usiąść za kierownicą po wcześniejszym wypiciu alkoholu. W 2012 policjanci zatrzymali 511 nietrzeźwych kierujących, o 131 mniej niż rok wcześniej.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ktos
ktos
2024 lat temu

Jak to mozliwe???Wzrost wypadków? przeciez radary miały pomoc w poprawie bezpieczenstwa na drogach!?

aro1974
aro1974
2024 lat temu

wypadki to powodują młodzi kierowcy zrobił jeden z drugim prawko dorwią fure i wyciska z niej ile może .

debil
debil
2024 lat temu

a nie jest to przypadkiem związane z jakością naszych dróg i większą liczbą samochochodów na drogach? Skoro radary podobno „skutecznie” odstraszają kierowców przed szybką jazdą, wydawać by się mogło, że jeździmy znacznie wolniej by nie dostać fotki. Tłumaczenie i zwalanie wszystkiego na szybką jazdę jako jeden z powodów wzrostu wypadków na naszym terenie jest w tym przypadku co najmniej dziwne. Chyba, że czegoś nie rozumiem….

aro1974
aro1974
2024 lat temu

drogi są i będą zawsze do dupy i nie zmieni sie to już w polsce musimy sie do tego przyzwyczaić

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x