MiastoWiadomości

Policja radzi, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Rozpoczęły się wakacje. Najbliższe dwa miesiące to dla dzieci i dorosłych czas wypoczynku oraz letnich wyjazdów. Wiele osób będzie odpoczywać z dala od miast – nad wodą, w lesie i w górach. Sporo jest takich atrakcyjnych miejsc na terenie naszego województwa, w tym powiatu jasielskiego. Policjanci będą dbać, aby dla wszystkich wypoczynek był bezpieczny.

Policja radzi, jak bezpiecznie spędzić wakacje

Lipiec i sierpień to dla dzieci czas wakacji. Odpoczywają też dorośli, dla których rozpoczyna się sezon urlopowy. Podkarpacie to niewątpliwie region atrakcyjny dla turystów. Spodziewamy się więc, że wiele osób będzie podróżować m.in. drogami naszego powiatu. Dlatego jasielscy policjanci z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na letni wypoczynek włączają się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2012”.

Dla policjantów ruchu drogowego będzie to okres wzmożonej pracy. Będą oni kontrolować autobusy wiozące dzieci i młodzież na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują też stan trzeźwości kierowców. Rodzice, opiekunowie i organizatorzy wyjazdów mogą zwracać się do Policji o przeprowadzenie takich kontroli. Najlepiej, aby termin uzgodnić z kilkudniowym wyprzedzeniem, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego jasielskiej jednostki Policji pod numer 13 44 38 350.

W czasie trwania „Bezpiecznych Wakacji” funkcjonariusze odwiedzą miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań będą przypominać czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie. Przekażą młodym ludziom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na koloniach, nad wodą czy w czasie podróży. Będą też przestrzegać przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków czy spożywaniem alkoholu.

Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje 2012”. O szczegółach przeczytasz tutaj.

Tutaj znajdziesz informacje o tym jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x