r e k l a m a
MiastoWiadomości

Policjanci interweniowali na meczu

Interwencja Policji zapobiegła bijatyce pseudokibiców podczas meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Szalikowcy obu drużyn po pokonaniu ogrodzenia starli się na murawie stadionu. Zdecydowana reakcja policjantów powstrzymała awanturę.

Policjanci interweniowali na meczu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wczoraj po południu na stadionie przy ul. Śniadeckich w Jaśle odbywał się III ligowy mecz pomiędzy drużyną gospodarzy a krośnieńskimi Karpatami. Do incydentu doszło po zakończeniu pierwszej połowy meczu. Podczas przerwy pseudokibice obu drużyn pokonali ogrodzenie i wtargnęli na murawę stadionu dążąc do konfrontacji. W związku z tym, iż służby porządkowe nie były w stanie ich rozdzielić, policjanci wkroczyli na stadion. By zapobiec bijatyce, funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. Agresywni mężczyźni wycofali się do swoich sektorów, porządek został przywrócony i mecz kontynuowano. Żadna z osób nie ucierpiał podczas tego zajścia.

Policjanci interweniowali na meczu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, analizują zapisy z kamer celem ustalenia tożsamości osób biorących udział w tym incydencie. Zidentyfikowani za swoje zachowanie poniosą konsekwencje przewidziane w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Policjanci interweniowali na meczu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Sprawdzana jest również organizacja meczu i działania służb porządkowych. Jeśli okaże się, że doszło do zaniedbań, Policja wystąpi do Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o nałożenie kar na organizatora meczu. Będzie też prowadzone postępowanie karne pod kątem organizacji meczu bez zachowania wymogów i warunków bezpieczeństwa.

Zobacz fotorelację z meczu!

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dragonessbhpdsaf do dragonesspałaixi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xD
Gość
xD

Przepraszam bardzo!!! Czy redaktor tego jakże ważnego newsa był na meczu??? Policja sama wpuściła kibiców Karpat na stadion, poza tym dlaczego Policmajstry stały tak daleko od kibiców że Ci zdążyli przebiec??? Zanim Policja dobiegła na miejsce to było po wszystkim a kiedy już się wszystko uspokoiło to stali jak widły w gnoju i nie wiadomo na co czekali… Dlaczego?

bhp
Gość
bhp

czy ktoś z rządzących nie tylko w Jaśle zastanawia co jest podłożem takiej nienawiści ludzkiej?.Odpowiedzi daleko nie należy szukać,bowiem wystarczy posłuchać informacji w radio,telewizji,popczytać prasę.Dokładny pitawal.W żadnym przypadku nie należy takich ekscesów popierać.Niemniej jednak frustracja dorosłego i dorastającego społeczeństwa jest ogromna.Totalna beznadzieja,bezprawie,układy,nepotyzm,a większość ludzi,którzy jeszcze nie wyemigrowali za chlebem jest zupełnie bezradna.Podminowanie,nerwówkę ludzi daje się zauważyć na każdym kroku.

dsaf do dragoness
Gość
dsaf do dragoness

to chyba ty byłaś jedną z tych cheerleaderek, bo innych to ja nie widziałem

pała
Gość
pała

popieram Dragoness,tylko nie strzelac ,pała i wąskie drzwi i juz nawet klawiatury nie dotkną

dragoness
Gość
dragoness

@dsaf
mój komentarz odnosił się do zachowania „cheerleaderek” w przerwie, nie do policji. A kiboli powinno się odstrzelić. Finansowo.

dsaf do dragoness
Gość
dsaf do dragoness

dla twojej wiadomości to strzały były oddawane ze względu na zachowanie normalnych widzów, a nie kiboli ze strony huty, których już wtedy nie było na boisku

pała
Gość
pała

stanąc przy wyjsciu z klatki pała i wąskie drzwi i po meczu

ixi
Gość
ixi

wyslac prostakom/neandertalczykom RACHUNECZEK, bo Policja ma inne zadania niz ganianie za zdziczalymi chlystkami a co za tym idzie marnowaniem kasy podatnikow!!!!

słabo
Gość
słabo

ja byłem na meczu i kibice karpat mieli takie samo prawo wejść na stadion jak i kibice czarnych a policja wbiegła na stadion po tym jak wezwał ich organizator bo to jego impreza a nie policji oni pilnuja tego co sie dzieje na zewnątrz w środku powinna być ochrona a po drugie i najwazniejsze to ani organizator ani policja NIKOMU NIE KAZAŁA SIĘ BIĆ to wina tylko i wyłącznie kiboli zrozumcie to wszyscy wreszcie

dragoness
Gość
dragoness

To chyba jedyny sport, gdzie to kibice są w klatkach. Zresztą po obejrzeniu zachowania chuliganów to nie jest dziwne. I jakiś opad toksyczny był chyba na stadionie, bo szmaty na buźkach…

trzeźwo myślący
Gość
trzeźwo myślący

xD jak się ma tic-taca zamiast mózgu to się piszę takie bzdety jak TY! Trzeba mieć troszkę rozeznania w obowiązującym prawie, a to jasno określa, że za porządek i bezpieczeństwo na meczu odpowiada ORGANIZATOR – nigdy POLICJA, która interweniuje TYLKO I WYŁĄCZNIE na wniosek organizatora lub w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia i życia. W przeciwnym wypadku nie ma podstaw do interwencji na obiekcie zamkniętym w czasie imprezy masowej. Prawo również stanowi jasno, że na meczach od III ligi wzwyż musi być koncesjonowana ochrona w odpowiedniej ilości. 10 na pierwszy tysiąc ludzi i po 1 na każdą następną setkę osób, a… Czytaj więcej »

prawnik
Gość
prawnik

Dlaczego ludzie zadajecie takie głupie pytania. Weź sobie jeden z drugim przepisy przeczytaj to trochę się w łepetynie rozjaśni. Policja nie jest od tego żeby pilnować porządku na stadionie. To jest zadanie ochrony. Dopiero w momencie, kiedy ochrona traci kontrole nad sytuacją, na pisemny lub ustny wniosek organizatora może wkroczyć Policja. Dlatego tak długo trwało zanim pojawili się na stadionie. Ale większość i tak nie zrozumie i dalej będzie klepać bzdury.

żalson
Gość
żalson

to nic że wpadli 5min po całym zamieszaniu, kibice z czarnych juz dawno zdazyli wrócić! brawo dla naszych grup szybkiego reagowania! hahaha

dragoness
Gość
dragoness

Nie poznałbyś panie dsaf ironii, nawet jakby podeszła i kopnęła cię w tyłek. Tu nie szkoła, nie będę kilka razy tłumaczyć.

Close
X