MiastoWiadomości

Policjanci interweniowali na meczu

Interwencja Policji zapobiegła bijatyce pseudokibiców podczas meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Szalikowcy obu drużyn po pokonaniu ogrodzenia starli się na murawie stadionu. Zdecydowana reakcja policjantów powstrzymała awanturę.

Policjanci interweniowali na meczu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wczoraj po południu na stadionie przy ul. Śniadeckich w Jaśle odbywał się III ligowy mecz pomiędzy drużyną gospodarzy a krośnieńskimi Karpatami. Do incydentu doszło po zakończeniu pierwszej połowy meczu. Podczas przerwy pseudokibice obu drużyn pokonali ogrodzenie i wtargnęli na murawę stadionu dążąc do konfrontacji. W związku z tym, iż służby porządkowe nie były w stanie ich rozdzielić, policjanci wkroczyli na stadion. By zapobiec bijatyce, funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze z broni gładkolufowej. Agresywni mężczyźni wycofali się do swoich sektorów, porządek został przywrócony i mecz kontynuowano. Żadna z osób nie ucierpiał podczas tego zajścia.

Policjanci interweniowali na meczu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, analizują zapisy z kamer celem ustalenia tożsamości osób biorących udział w tym incydencie. Zidentyfikowani za swoje zachowanie poniosą konsekwencje przewidziane w Ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

Policjanci interweniowali na meczu (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Sprawdzana jest również organizacja meczu i działania służb porządkowych. Jeśli okaże się, że doszło do zaniedbań, Policja wystąpi do Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej o nałożenie kar na organizatora meczu. Będzie też prowadzone postępowanie karne pod kątem organizacji meczu bez zachowania wymogów i warunków bezpieczeństwa.

Zobacz fotorelację z meczu!

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
xD
xD
2024 lat temu

Przepraszam bardzo!!! Czy redaktor tego jakże ważnego newsa był na meczu??? Policja sama wpuściła kibiców Karpat na stadion, poza tym dlaczego Policmajstry stały tak daleko od kibiców że Ci zdążyli przebiec??? Zanim Policja dobiegła na miejsce to było po wszystkim a kiedy już się wszystko uspokoiło to stali jak widły w gnoju i nie wiadomo na co czekali… Dlaczego?

żalson
żalson
2024 lat temu

to nic że wpadli 5min po całym zamieszaniu, kibice z czarnych juz dawno zdazyli wrócić! brawo dla naszych grup szybkiego reagowania! hahaha

prawnik
prawnik
2024 lat temu

Dlaczego ludzie zadajecie takie głupie pytania. Weź sobie jeden z drugim przepisy przeczytaj to trochę się w łepetynie rozjaśni. Policja nie jest od tego żeby pilnować porządku na stadionie. To jest zadanie ochrony. Dopiero w momencie, kiedy ochrona traci kontrole nad sytuacją, na pisemny lub ustny wniosek organizatora może wkroczyć Policja. Dlatego tak długo trwało zanim pojawili się na stadionie. Ale większość i tak nie zrozumie i dalej będzie klepać bzdury.

trzeźwo myślący
trzeźwo myślący
2024 lat temu

xD jak się ma tic-taca zamiast mózgu to się piszę takie bzdety jak TY! Trzeba mieć troszkę rozeznania w obowiązującym prawie, a to jasno określa, że za porządek i bezpieczeństwo na meczu odpowiada ORGANIZATOR – nigdy POLICJA, która interweniuje TYLKO I WYŁĄCZNIE na wniosek organizatora lub w sytuacji realnego zagrożenia zdrowia i życia. W przeciwnym wypadku nie ma podstaw do interwencji na obiekcie zamkniętym w czasie imprezy masowej. Prawo również stanowi jasno, że na meczach od III ligi wzwyż musi być koncesjonowana ochrona w odpowiedniej ilości. 10 na pierwszy tysiąc ludzi i po 1 na każdą następną setkę osób, a… Czytaj więcej »

dragoness
dragoness
2024 lat temu

To chyba jedyny sport, gdzie to kibice są w klatkach. Zresztą po obejrzeniu zachowania chuliganów to nie jest dziwne. I jakiś opad toksyczny był chyba na stadionie, bo szmaty na buźkach…

słabo
słabo
2024 lat temu

ja byłem na meczu i kibice karpat mieli takie samo prawo wejść na stadion jak i kibice czarnych a policja wbiegła na stadion po tym jak wezwał ich organizator bo to jego impreza a nie policji oni pilnuja tego co sie dzieje na zewnątrz w środku powinna być ochrona a po drugie i najwazniejsze to ani organizator ani policja NIKOMU NIE KAZAŁA SIĘ BIĆ to wina tylko i wyłącznie kiboli zrozumcie to wszyscy wreszcie

ixi
ixi
2024 lat temu

wyslac prostakom/neandertalczykom RACHUNECZEK, bo Policja ma inne zadania niz ganianie za zdziczalymi chlystkami a co za tym idzie marnowaniem kasy podatnikow!!!!

pała
pała
2024 lat temu

stanąc przy wyjsciu z klatki pała i wąskie drzwi i po meczu

dsaf do dragoness
dsaf do dragoness
2024 lat temu

dla twojej wiadomości to strzały były oddawane ze względu na zachowanie normalnych widzów, a nie kiboli ze strony huty, których już wtedy nie było na boisku

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@dsaf
mój komentarz odnosił się do zachowania „cheerleaderek” w przerwie, nie do policji. A kiboli powinno się odstrzelić. Finansowo.

pała
pała
2024 lat temu

popieram Dragoness,tylko nie strzelac ,pała i wąskie drzwi i juz nawet klawiatury nie dotkną

dsaf do dragoness
dsaf do dragoness
2024 lat temu

to chyba ty byłaś jedną z tych cheerleaderek, bo innych to ja nie widziałem

bhp
bhp
2024 lat temu

czy ktoś z rządzących nie tylko w Jaśle zastanawia co jest podłożem takiej nienawiści ludzkiej?.Odpowiedzi daleko nie należy szukać,bowiem wystarczy posłuchać informacji w radio,telewizji,popczytać prasę.Dokładny pitawal.W żadnym przypadku nie należy takich ekscesów popierać.Niemniej jednak frustracja dorosłego i dorastającego społeczeństwa jest ogromna.Totalna beznadzieja,bezprawie,układy,nepotyzm,a większość ludzi,którzy jeszcze nie wyemigrowali za chlebem jest zupełnie bezradna.Podminowanie,nerwówkę ludzi daje się zauważyć na każdym kroku.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Nie poznałbyś panie dsaf ironii, nawet jakby podeszła i kopnęła cię w tyłek. Tu nie szkoła, nie będę kilka razy tłumaczyć.

Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x