MiastoWiadomości

Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2015 „

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Znicz 2015”. Od minionego piątku do poniedziałku doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiały trzy osoby. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z sześcioma kolizjami drogowymi i zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2015 " (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów, oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.

Od piątku, 30 października do poniedziałku, 2 listopada na drogach naszego powiatu miał miejsce jeden wypadek. Do zdarzenia doszło w Warzycach. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca forda transita, prawdopodobnie chcąc zjechać na teren cmentarza znajdującego się po lewej stronie drogi, zmienił pas ruchu zajeżdżając drogę kierowcy osobowego bmw. Wskutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów trzy osoby trafiły do szpitala. Więcej na ten temat – kliknij tutaj.

W czasie prowadzonych działań policjanci interweniowali również w związku z 6 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Niestety, niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech takich kierowców.

W porównaniu z ubiegłoroczną akcją policjanci zatrzymali o dwóch nietrzeźwych kierujących więcej. Podobnie jak rok temu na drogach powiatu jasielskiego doszło do sześciu kolizji. Funkcjonariusze interweniowali również na miejscu jednego wypadku więcej.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x