r e k l a m a
MiastoWiadomości

Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2015 „

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Znicz 2015”. Od minionego piątku do poniedziałku doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiały trzy osoby. Funkcjonariusze interweniowali również w związku z sześcioma kolizjami drogowymi i zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

Policjanci podsumowali akcję "Znicz 2015 " (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych priorytetowym zadaniem policjantów było dbanie o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem kierowców i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Szczególnym nadzorem objęte zostały rejony cmentarzy, kościołów, oraz główne szlaki komunikacyjne. W działaniach brali udział zarówno policjanci ruchu drogowego, jak i służb patrolowych oraz kryminalnych.

Od piątku, 30 października do poniedziałku, 2 listopada na drogach naszego powiatu miał miejsce jeden wypadek. Do zdarzenia doszło w Warzycach. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierowca forda transita, prawdopodobnie chcąc zjechać na teren cmentarza znajdującego się po lewej stronie drogi, zmienił pas ruchu zajeżdżając drogę kierowcy osobowego bmw. Wskutek czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów trzy osoby trafiły do szpitala. Więcej na ten temat – kliknij tutaj.

W czasie prowadzonych działań policjanci interweniowali również w związku z 6 kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Ich przyczyną było m.in. najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Niestety, niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci wyeliminowali z ruchu trzech takich kierowców.

W porównaniu z ubiegłoroczną akcją policjanci zatrzymali o dwóch nietrzeźwych kierujących więcej. Podobnie jak rok temu na drogach powiatu jasielskiego doszło do sześciu kolizji. Funkcjonariusze interweniowali również na miejscu jednego wypadku więcej.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X