MiastoWiadomości

Policjanci podsumowali świąteczną akcję „Wielkanoc 2018”

Policjanci zakończyli akcję „Wielkanoc 2018”. W ciągu 4 dni działań, doszło do 9 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. W szpitalu zmarł rowerzysta potrącony w sobotę w miejscowości Piskorowy Staw w powiecie stalowowolskim. Funkcjonariusze zatrzymali 36 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci podsumowali świąteczną akcję "Wielkanoc 2018"
Policjanci podsumowali świąteczną akcję "Wielkanoc 2018"

W trakcie akcji „Wielkanoc 2018”, policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów oraz stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości. Nad bezpieczeństwem podróżujących na terenie całego województwa czuwała zwiększona liczba policyjnych patroli.

Funkcjonariusze monitorowali dopuszczalną prędkość pojazdów i reagowali na wykroczenia, szczególnie te najbardziej niebezpieczne:

nieprawidłowe wyprzedzanie,
omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych,
przekraczanie dopuszczalnej prędkości,
nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa.
Pamiętajmy:

wybierając się w dłuższą podróż powinniśmy być wypoczęci,
o sprawdzeniu naszego samochodu – czy posiada aktualne badania techniczne, sprawne oświetlenie, czy w spryskiwaczach jest płyn, czy mamy gaśnicę, koło zapasowe itp.,
o sprawdzeniu dokumentów zarówno samochodu jak i kierowcy,
przygotujmy sobie plan wyjazdu – trasę przejazdu, miejsca gdzie będziemy mogli chwilę odpocząć podczas podróży,
o zapinaniu pasów bezpieczeństwa i przewożeniu dzieci w fotelikach,
o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych oraz swoich umiejętności – w myśl zasady wolniej znaczy bezpieczniej,
nigdy nie wsiadamy za kierownicę samochodu po wypiciu alkoholu.
Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń.

W sobotę tuż przed godz. 21 w miejscowości Piskorowy Staw w powiecie stalowowolskim doszło do tragicznego w skutkach potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-latek kierujący saabem, na prostym odcinku drogi uderzył w tył jadącego w tym samym kierunku rowerzysty. Poważnie ranny został 20-letni rowerzysta, mieszkaniec Stalowej Woli. W wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu. Kierowca samochodu był trzeźwy.

W ubiegłym roku na podkarpackich drogach, w czasie trwania policyjnej akcji doszło do 15 wypadków. Rannych zostało 20 osób. Policjanci zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 39 nietrzeźwym kierującym.

Czarni Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x