r e k l a m a
MiastoWiadomości

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu jasielskiego w czasie działań „Wielkanoc 2014”. Podczas całego świątecznego weekendu nie doszło do wypadków drogowych, policjanci interweniowali w związku z siedmioma kolizjami. Funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Głównym zadaniem policjantów w trakcie działań „Wielkanoc 2014” było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców i pieszych, podczas wzmożonego ruchu związanego z podróżami świątecznymi. Przez cztery dni, od Wielkiego Piątku do Poniedziałku Wielkanocnego, w działaniach brało udział blisko stu funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz służb patrolowych.

W tym czasie na drogach powiatu jasielskiego nie doszło do wypadku drogowego (przed rokiem miał miejsce jeden wypadek, w którym ucierpiała jedna osoba). Policjanci interweniowali w związku z siedmioma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W porównaniu z tym samym okresem ubiegłorocznych świąt było o 5 kolizji więcej.

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. W ciągu tegorocznych Świąt Wielkanocnych policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących, podobnie jak rok temu.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x