MiastoWiadomości

Policjanci rozpoczęli działania „Boże Narodzenie 2015”

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. Wiele osób pokonuje w tym czasie duże odległości, aby spotkać się z rodziną i bliskimi przy wigilijnym stole. Nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego regionu będą czuwać policjanci. Działania „Boże Narodzenie 2015” potrwają od 24 do 27 grudnia.

Policjanci rozpoczęli działania "Boże Narodzenie 2015"
Policjanci rozpoczęli działania "Boże Narodzenie 2015"

Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach naszego powiatu. W przypadku utrudnień policjanci kierować będą samochody na objazdy, a w razie potrzeby będą ręcznie kierować ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Podczas działań policjanci będą korzystać z radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Będą też sprawdzać stan trzeźwości kierujących. Apelujemy o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach: 25 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00,26 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00,

obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad znaleźć można informację o utrudnieniach i warunkach na polskich drogach.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x