MiastoWiadomości

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających na feriach

Podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2014”. W tym roku dzieci z województw podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, pomorskiego i śląskiego będą wypoczywać jako pierwsze. Jak co roku, nad bezpieczeństwem najmłodszych będą czuwać policjanci. Z myślą o nich, ale też o ich rodzicach, wychowawcach i organizatorach zimowego wypoczynku przedstawiamy kilka porad i informacji na temat bezpiecznych ferii.

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo dzieci wypoczywających na feriach (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Okres zimowych ferii, to czas wzmożonego ruchu autobusów i samochodów, które będą przewozić dzieci na zimowiska. Policjanci wspólnie z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować te pojazdy. Weryfikowane będzie wyposażenie i stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty, przestrzeganie czasu pracy kierowców i ich trzeźwość. Jak co roku w Rzeszowie wyznaczone będą dwa stałe punkty kontroli autokarów – na parkingu obok hali Podpromie oraz przy kinie Helios. Policjanci będą też zwracać uwagę na dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i właściwy załadunek bagaży.

Podczas ferii policjanci nie tylko zadbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w miejscach ich zabaw, odwiedzą też zimowiska. Tam będą spotykać się z ich uczestnikami oraz opiekunami. Podczas spotkań przypomną zasady związane z bezpieczeństwem i występującymi zagrożeniami. Na Podkarpaciu ferie potrwają do 2 lutego. W całej Polsce, w zależności od poszczególnych województw zimowa przerwa potrwa do 2 marca.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x