MiastoWiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Jasielscy policjanci zatrzymali wczoraj kobietę i dwóch mężczyzn, którzy dokonali rozboju na 27 – letnim mieszkańcu Jasła. Sprawcy dotkliwie pobili pokrzywdzonego zabierając mu portfel z pieniędzmi, klucze do mieszkania i telefon komórkowy. Podejrzewani o dokonanie tego przestępstwa zostali zatrzymani i przebywają w policyjnym areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali sprawców rozboju
Policjanci zatrzymali sprawców rozboju

Wczoraj około godz. 21, dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Krasińskiego w Jaśle, został dotkliwie pobity młody mężczyzna, a sprawcy uciekli. Niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji na miejsce skierowany został policyjny patrol. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że około godz. 18, do mieszkania 27-letniego mieszkańca Jasła, weszły trzy osoby, kobieta i dwóch mężczyzn. Prawdopodobnie zostali oni wpuszczeni do środka pod pretekstem doręczenia przesyłki pocztowej. Następnie napastnicy zaatakowali 27-latka kopiąc go i bijąc po twarzy. Prawdopodobnie grozili mężczyźnie także nożem. Bijąc, doprowadzili go do stanu bezbronności i zabrali mu telefon komórkowy, klucze do mieszkania i portfel z pieniędzmi. Pobity mężczyzna z obrażeniami trafił do jasielskiego szpitala.

Po zebraniu informacji na temat okoliczności tego zdarzenia, policjanci przystąpili do działań związanych z ustaleniem i zatrzymaniem sprawców rozboju. Jeszcze tego samego dnia tuż przed północą, funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby podejrzewane o to przestępstwo. Wśród zatrzymanych mieszkańców Jasła była 25-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 26 i 30 lat. W trakcie przeszukania osób, u jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili skradziony telefon. Podejrzewani o rozbój zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Aktualnie zbierają i analizują wszystkie informacje na temat tego rozboju. Po zebraniu kompletnego materiału dowodowego podjęta zostanie decyzja o przedstawieniu zarzutów i ewentualnym zastosowaniu środków zapobiegawczych. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane będą w toku prowadzonego postępowania.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x