MiastoWiadomości

Policjant Ruchu Drogowego 2011

W miniony piątek po południu zakończyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2011”. Tym razem konkurs odbywał się w Jarosławiu. Najlepszym policjantem drogówki został mł. asp. Adam Czajka z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Wspólnie z st.sierż Maciejem Długosiewiczem z KPP w Nisku będzie on reprezentował Podkarpacie w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 20-22 czerwca w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Policjant Ruchu Drogowego 2011 (fot. KWP Rzeszów)

W tym roku wojewódzkie eliminacje konkursu na najlepszego policjanta ruchu drogowego odbyły się w Jarosławiu. 21 policjantów ze wszystkich komend powiatowych na Podkarpaciu rozpoczęło eliminacje testem ze znajomości

mł. asp. Adam Czajka(Kliknij aby powiększyć)

wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, prawa o wykroczeniach, wyszkolenia strzeleckiego, taktyki pracy policjanta i innych przepisów służbowych, a także udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych. Następnie funkcjonariusze przeszli kolejny sprawdzian – strzelanie z broni służbowej, które odbyło się w strzelnicy jarosławskiej komendy.

Po krótkiej przerwie policjanci udali się na jedno z głównych skrzyżowań Jarosławia, gdzie pod okiem jury musieli się wykazać praktycznymi umiejętnościami kierowania ruchem drogowym. Rywalizację o miano najlepszego policjanta drogówki zakończyła jazda sprawnościowa samochodem osobowym. Ta próba, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Jarosławia odbyła się w przepięknej scenerii jarosławskiego rynku. Uczestnicy musieli przejechać specjalnie przygotowany tor w jak najkrótszym czasie, wioząc piłeczkę tenisową umieszczoną w specjalnym talerzu na masce samochodu – tzw. „Test Stewarta”.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się na scenie, znajdującej się na rynku, tuż obok zabytkowego ratusza. Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu insp. Janusz Dymek. Następnie sędzia główny konkursu – nadkom. Waldemar Pieniowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie ogłosił oficjalne wyniki. Zwycięzcą okazał się mł.asp. Adam Czajka z KPP w Jaśle. Był bezkonkurencyjny w kierowaniu ruchem drogowym na skrzyżowaniu,

mł. asp. Adam Czajka(Kliknij aby powiększyć)

świetnie poradził sobie również z testem znajomości przepisów. Drugie miejsce zajął st.sierż Maciej Długosiewicz z KPP w Nisku. Okazał się najlepszy w konkurencji strzeleckiej. To właśnie ci funkcjonariusze będą reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskiego konkursu. Tym

razem odbędzie się on w dniach 20-22 czerwca w CSP w Legionowie. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami i nagrodami – zarówno finansowymi jak i rzeczowymi.

Nagrody pieniężne najlepszej trójce wręczył Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Andrzej Sabik. Nagrody rzeczowe wręczali również goście – Wiceburmistrz Jarosławia Stanisław Misiąg, Starosta Jarosławski Jerzy Batycki, Dyrektor WORD w Rzeszowie Marek Poręba, Dyrektor WORD w Tarnobrzegu Wiesław Lichota, Marek Hejnar – Zastępca Dyrektora WORD w Krośnie i Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Łukasz Tur. Gratulacje składał również poseł na Sejm RP Tomasz Kulesza oraz Prezes PZM w Rzeszowie Zdzisław Grzyb.

Odbywający się cyklicznie konkurs był okazją do przybliżenia społeczeństwu problematyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oprócz zmagań konkursowych, na rynku w Jarosławiu można było obejrzeć policyjne radiowozy – m.in. alfa romeo, ambulans pogotowia ruchu drogowego, a na specjalnym stoisku najmłodsi otrzymywali ulotki i naklejki przypominające o bezpieczeństwie na drodze.

KWP

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jack
Jack
2024 lat temu

Brawo Adam !! tak trzymaj!!!

paweł
paweł
2024 lat temu

Gratulacje… Twoja wygrana przekłada się na zachowanie podczas kontroli …wiesz co robisz i takich policjantów jak Ty życze sobie więcej podczas kontroli.

emeryt pol.
emeryt pol.
2024 lat temu

GRATULACJE !!!!!!!!!!,/jedynie troszke niedosyt że nie wraz z uroczą koleżanką,byłoby dodatkowo na czym oko zawieśić/.

zz
zz
2024 lat temu
Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x