MiastoWiadomości

Ponad stu wolontariuszy wyruszyło na ulicę Jasła w ramach 24. Finału WOŚP (foto)

Od wczesnych godzin porannych, ponad stu wolontariuszy można spotkać na ulicach Jasła, którzy zbierają datki w ramach odbywającego się dziś 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Galeria zdjęć: Finał WOŚP w Jaśle

Ponad stu wolontariuszy wyruszyło na ulicę Jasła w ramach 24. Finału WOŚP
Ponad stu wolontariuszy wyruszyło na ulicę Jasła w ramach 24. Finału WOŚP

Wzorem lat ubiegłych, fundacja Jurka Owsiaka gra z ogromnym rozmachem. Atrakcji nie zabraknie również w Jaśle. To własnie tutaj organizatorzy Jasielskie Stowarzyszenie Consensus wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle przygotowali dla mieszkańców powiatu jasielskiego, oprócz zbiórki atrakcyjne koncerty i licytacje na płycie jasielskiego Rynku. Cel zbiórki – „Pediatria i godna opieka dla ludzi w podeszłym wieku”.

Pierwsze atrakcje w ramach odbywającego się w naszym mieście finału przewidziano już na godzinę 13:45. Na peronie jasielskiego dworca PKP zjawi się specjalny Pociąg Papieski – „Mierzymy Wysoko”. Główne wydarzenia – standardowo będą mieć miejsce na płycie jasielskiego Rynku.

Po raz pierwszy wolontariusze pojawią się na dwóch stokach narciarskich – w Chyrowej, a także w Gogołowie. Wraz z WOŚP-em „pojedzie” też Nocna Jazda Samochodem Bez Celu.

Galeria zdjęć: Finał WOŚP w Jaśle

To tutaj o 15:30 odbędzie się pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego/Ustawicznego w Jaśle. Godzinę później koncertowanie w ramach Finału ropocznie świeży zespół z Sędziszowa Małopolskiego „Łagodna Pianka”. Dwie godziny później zagrają Inity Sounds. Na 20:00, jak zawsze zaplanowane jest „Światełko do nieba”. O 20:15 swój występ rozpocznie gwiazda wieczoru – zespół Golden Life, twórca utworów „Wszystko co mam”, czy „24.11.84” – znane jako życie choć piękne tak kruche jest.

Patronat medialny nad 21. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy objął m. in Portal Jaslonet.pl. W lewej części serwisu przygotowaliśmy dla naszych Czytelników aktualny licznik wskazujący kwotę, którą udało się już zebrać w dniu dzisiejszym. – Pierwsze zliczanie puszek planujemy na godzinę czternastą. Wówczas na bieżąco będziemy informować o kwocie, którą udało się zebrać – mówią Organizatorzy.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x