r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Porozumienie pomiędzy miastem a uczelnią

Miasto Jasło zawarło porozumienie o współpracy z Podkarpacką Szkołą Wyższą im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle. Uroczyste podpisane porozumienia odbyło się 18 czerwca br., podczas zakończenia roku akademickiego Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Porozumienie pomiędzy miastem a uczelnią (fot. UMJ)

– Przed nami wiele różnego rodzaju wyzwań jeśli chodzi o skorzystanie z wiedzy, którą posiada środowisko naukowe. Uczelnia istnieje już w projekcie pod nazwą „Budowa klastra innowacji technologicznych”, teraz będziemy przystępować do przeprowadzenia badań ruchu na terenie miasta, a poza tym ważna inicjatywa, która chcemy realizować: „Jasło – miasto innowacji”, bez ścisłej współpracy z środowiskiem naukowym po prostu nie mogłaby istnieć – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.
Uczelnia i miasto w ramach porozumienia będą współpracować przy rozwiązywaniu problemów istniejących w mieście z zakresu transportu, inżynierii ruchu, logistyki, organizacji i zarządzania, ekonomii oraz gospodarki przestrzennej, wykorzystując wiedzę i zaangażowanie wykładowców i studentów. Poza tym uczelnia i miasto będą współdziałać przy realizacji projektu Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego oraz prowadzić działania edukacyjne na rzecz osób starszych poprzez realizację projektu Uniwersytet Trzeciego Wieku. Dodatkowo uczelnia będzie udostępniać miastu Jasłu i jego jednostkom organizacyjnym zasoby lokalowe i sprzęt, a miasto będzie upowszechniać wśród gimnazjalistów „charakterystykę absolwenta”.

UM w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obywatel RJS
obywatel RJS
2024 lat temu

W Dębicy brakuje już terenów inwestycyjnych o Mielcu nawet nie wspomnę…Krosno pęcznieje w nowe inwestycje dające pracę …a Jasło?? podpisuje tylko jakieś nic nie dające umowy a Warzyce już nawet nie wiem ile lat stoją puste…smutne to i tyle…w Jaśle wystarczyłby jescze jeden taki zakład jak NS i naprawdę zrobiło by się przyjemnie.

jasiu
jasiu
2024 lat temu

A miejsca pracy zapewnią?

SS
SS
2024 lat temu

jak sięgnąć pamięcią,to na etapie powstawania tej szkółki podpisano szereg porozumień ,dotyczących wspierania innowacyjnego,przestrzennego,środowiskowego,przejmowania rozwiązan technicznych .To wszystko miało służyć w opracowywaniu ekspertyz ,doradztwa prawnego dla miasta i powiatu. I to mialo miejsce za kadencji P.Czerneckiego.I co z tamtych porozumień wyszły nici,?czy też znowu się tworzy papierkową powielankę propagandową?.

Doda
Doda
2024 lat temu

Czernecki jakoś dziwnie lubi tą szkołę!A co on w niej widzi!Górczyk to wiemy!

KAMIL
KAMIL
2024 lat temu

DODA- jak może Cię dziwić fakt,że burmistrz lubi tą szkołę.??/Przecież tam studiuje jego córka,a on się od niej uczy po tym co chciałoby się nazwać pracą!!!

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Ile będzie kosztowało (ile kosztuje) podatników, wynajmowanie, w tej PRYWATNEJ „szkole”, sal na te różne spędy („uniwersytet dziecięcy”, „uniwersytet” III wieku, „konferencje” organizowane przez starostę), czyżby była to informacja tajna ?

ja...
ja...
2024 lat temu

UM i Powiat
Wspierają prywatny biznes
Dotują szkołę prywatną a swoje szkoły zamykają 🙂
To też wyjście…

Stanisław
Stanisław
2024 lat temu

Czy podpisując „POROZUMIENIE” Uniwersytet i Czernecki chcieli powiedzieć,że walki między nimi ustały???? Wygląda na to ,że się gniewali i podsrywali sobie ściółkę zanim nastąpiło to wiekopomne zdarzenie….Tak oto wygląda znajomość zasad współpracy na piśmie!!!

Zobacz także
Close
Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x