r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Posprzątaj po swoim psie

fot. archiwum

W Jaśle trwa akcja „Posprzątaj po swoim psie”, której organizatorem jest Wydział Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta w Jaśle. Akcja jest prowadzona od 2008r. wspólnie z młodzieżą z jasielskich szkół i ma ona charakter edukacyjny. W ramach akcji zostały zakupione pakiety sanitarne, tabliczki informacyjne, ulotki i plakaty promujące przedsięwzięcie. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich posiadaczy czworonogów do dbania o czystość naszych ulic i skwerów.

Zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jasła” właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do usuwania pozostawionych przez nie nieczystości. Obowiązek ten dotyczy wszystkich terenów użyteczności publicznej. Pakiety sanitarne za odpłatnością można nabyć w sklepach zoologicznych, a zebrane nieczystości należy wyrzucić do najbliższego ogólnodostępnego kosza.

Każdy posiadacz psa, który zarejestruje swojego czworonoga w Urzędzie Miasta w Jaśle (pok. Nr 210 II piętro), oprócz identyfikatora dla psa, zostanie zaopatrzony również w bezpłatny pakiet sanitarny, (do odebrania w pok. 306 lub 210 Urzędu Miasta w Jaśle). Zachęcamy wszystkich właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich psach. Dajemy w ten sposób wyraz odpowiedzialności za swoich podopiecznych i za wygląd naszego miasta.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OLEK
OLEK
2023 lat temu

POSTAWCIE KOSZE NA ULICY SIKORSKIEGO ;ZASRANE’ WSZYSTKIE TRAWNIKI.CAŁE MIASTO WYPROWADZA TAM SWOJE PUPILE BEZKARNIE .PROPONUJĘ ZAMIAST STRAŻY MIEJSKIEJ ,ZATRUDNIĆ KILKA OSÓB DO OCZYSZCZANIA MIASTA Z ODCHODÓW PO PSICH PUPILACH .NA KOSZT PODATNIKÓW. JA NA TO SIĘ NIE ZGADZAM.

ppp
ppp
2023 lat temu

Zatrudnić hycla…lub wypożyczać wiatrówki..i bedzie po problemie…sam bym postrzelał…tylko pytanie…kto jest głupszy? pies czy własciciel?

Biczowaniec
Biczowaniec
2023 lat temu

Do Olek ! Każdy posiadacz psa płaci podatki więc jak posiadasz tak niską wiedzę to poprostu zamilcz Łazarzu!!!!

jaślanka
jaślanka
2023 lat temu

NA KRAIŃSKIEGO TEŻ BY SIĘ PRZYDAŁ!!!!!!!!!!!!! MASAKRA a na wiosnę będzie jeszcze gorzej…..

masełko
masełko
2023 lat temu

Na Baczyńskiego,jedne matoły drugim pod blok wyprowadzają psy.Idzie wiosna a z nią wysyp kup.Bleeeeeeeeeeee

mieszkaniec
mieszkaniec
2023 lat temu

Na ul. Krasińskiego blok 73 to kupa na kupie i nikt nie reaguje!!!!!!!!

Darek
Darek
2023 lat temu

Jak właściciele nie będą sprzątać to może trutka pieskom pomoże?

OLEK
OLEK
2023 lat temu

TA AKCJA MUSI OBJĄĆ SZERSZE KRĘGI .ZWRACAM SIĘ DO POSIADACZY NASZYCH PRZYJACIÓŁ CZWORONOGÓW ,KTÓRE PRZYWRACAJĄ NAM CHĘĆ ŻYCIA I ZDROWIA ,WYPROWADZAJĄC NAS RANKIEM NA SPACER .ONE NIE MYŚLĄ TAKA ICH FIZJOLOGIA ,A MÓWIĆ NIE POTRAFIĄ .WIĘC POSPRZĄTAJMY ZA NASZYCH PRZYJACIÓŁ,DLA DOBRA NAS SAMYCH I NASZYCH DZIECI I WNUKÓW ,I DOBREGO WIZERUNKU NASZEGO MIASTA.

tik-tak
tik-tak
2023 lat temu

Na psie odchody powinny być specjalne kosze. Czy nikt nie widzi zagrożenia jakie będzie niosło wyrzucanie psich kup do śmietników, do koszy? Dopóki nie będzie zabezpieczenia sanitarnego, dopóty problem nie będzie rozwiązany. Poza tym drodzy mieszkańcy, którzy nieraz sami zostawiacie odchody po krzakach, może i wy posprzątacie PO SOBIE. Wszyscy plujący, charczący, sikający i ..inne czynności wykonujący. Rzucający pety gdzie popadnie, pudełka po papierosach, butelki, puszki. Ci wszyscy grzebiący po śmietnikach, którzy rozrywają worki na śmieci i pozwalają odpadom mieszać się i śmierdzieć pod blokami. Jeszcze kupy tam wrzucajcie, będzie wspaniale. Łatwo krzyczeć że psie kupy, ale właściwego syfu nie… Czytaj więcej »

OLEK
OLEK
2023 lat temu

ZWRACAM SIĘ DO PANA BURMISTRZA ,I SAMORZĄDU MIASTA,O POPARCIE SZCZYTNEJ AKCJI OCZYSZCZENIA MIASTA OD ODCHODÓW NASZYCH PUPILI CZWORONOGÓW .NIE TYLKO WŚRÓD MŁODZIEŻY LECZ WŁAŚCICIELI CZWORONOGÓW MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. TO JEST NASZE MIASTO MY TU ŻYJEMY ,MY I NASZE DZIECI .

uczyć Marcina
uczyć Marcina
2023 lat temu

Ażeby zlikwidować psie odchody na mieście należy napiętnować właścicieli poprzez zrobienie im zdjęcia ze srającym psem i pokazać publicznie w internecie.Poprzez drobne złamanie prawa wyeliminuje się wiele złych nawyków właścicieli psów.Prawdopodobnie żadna edukacja w tym temacie nie będzie skuteczna.

abc
abc
2023 lat temu

na Szajnochy również zapraszam. Tam psy srają wprost pod okna ludzi mieszkających na parterze i na placu zabaw. I nie sa to ratlerki ale konkretne psy np labradory. Taka kupka nie jest mala. Pozdrawiam wlascicieli psow.

abc
abc
2023 lat temu

do ” Biczowaniec” . Nie kazdy placi podatki za psa. Gwarantuje.

do darka
do darka
2023 lat temu

Trucie zwierząt jest karalne! ciołku mało mózgi…

EWKA
EWKA
2023 lat temu

miasto Jasło jest odsr… tak piszą internauci .podatek od posiadania psa jest uiszczony w UM to coś tu nie gra .Gdzie jest zostawiona kasa to niech dbają o porządek.Jak to jest że w KRAKOWIE nikt NIE płaci kasy od posiadania czworonoga .Może by zorientować się jak tam jest rozwiązany ten problem ?

hikaru
hikaru
2023 lat temu

Ciekawe jak zareagujecie jak będzie wam kilka osób naraz (naokoło) chodziło ze śmierdzącymi kupkami w poszukiwaniu koszy na wyrzucenie tych „paczuszek”? Mogą być i normalne kosze…i tak nie wyrzucam tam śmieci więc nie będę musiał podchodzić do „smrodków”. Przykładem dobrym jest Rzeszów gdzie w miejscach najczęściej uczęszczanych przez czworonogów i ich państwo postawiono szczelne metalowe kosze. Dziękuję dobranoc.

wujek
wujek
2023 lat temu

Przy okazji tego tematu przypominam o uruchomieniu szaletów w parku miejskim

Back to top button
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x