r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Posprzątaj po swoim psie

fot. archiwum

W Jaśle trwa akcja „Posprzątaj po swoim psie”, której organizatorem jest Wydział Gospodarki Mieniem Urzędu Miasta w Jaśle. Akcja jest prowadzona od 2008r. wspólnie z młodzieżą z jasielskich szkół i ma ona charakter edukacyjny. W ramach akcji zostały zakupione pakiety sanitarne, tabliczki informacyjne, ulotki i plakaty promujące przedsięwzięcie. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich posiadaczy czworonogów do dbania o czystość naszych ulic i skwerów.

Zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jasła” właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do usuwania pozostawionych przez nie nieczystości. Obowiązek ten dotyczy wszystkich terenów użyteczności publicznej. Pakiety sanitarne za odpłatnością można nabyć w sklepach zoologicznych, a zebrane nieczystości należy wyrzucić do najbliższego ogólnodostępnego kosza.

Każdy posiadacz psa, który zarejestruje swojego czworonoga w Urzędzie Miasta w Jaśle (pok. Nr 210 II piętro), oprócz identyfikatora dla psa, zostanie zaopatrzony również w bezpłatny pakiet sanitarny, (do odebrania w pok. 306 lub 210 Urzędu Miasta w Jaśle). Zachęcamy wszystkich właścicieli czworonogów do sprzątania po swoich psach. Dajemy w ten sposób wyraz odpowiedzialności za swoich podopiecznych i za wygląd naszego miasta.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
wujekhikaruEWKAdo darkaabc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
OLEK
Gość
OLEK

POSTAWCIE KOSZE NA ULICY SIKORSKIEGO ;ZASRANE’ WSZYSTKIE TRAWNIKI.CAŁE MIASTO WYPROWADZA TAM SWOJE PUPILE BEZKARNIE .PROPONUJĘ ZAMIAST STRAŻY MIEJSKIEJ ,ZATRUDNIĆ KILKA OSÓB DO OCZYSZCZANIA MIASTA Z ODCHODÓW PO PSICH PUPILACH .NA KOSZT PODATNIKÓW. JA NA TO SIĘ NIE ZGADZAM.

hikaru
Gość
hikaru

Ciekawe jak zareagujecie jak będzie wam kilka osób naraz (naokoło) chodziło ze śmierdzącymi kupkami w poszukiwaniu koszy na wyrzucenie tych „paczuszek”? Mogą być i normalne kosze…i tak nie wyrzucam tam śmieci więc nie będę musiał podchodzić do „smrodków”. Przykładem dobrym jest Rzeszów gdzie w miejscach najczęściej uczęszczanych przez czworonogów i ich państwo postawiono szczelne metalowe kosze. Dziękuję dobranoc.

EWKA
Gość
EWKA

miasto Jasło jest odsr… tak piszą internauci .podatek od posiadania psa jest uiszczony w UM to coś tu nie gra .Gdzie jest zostawiona kasa to niech dbają o porządek.Jak to jest że w KRAKOWIE nikt NIE płaci kasy od posiadania czworonoga .Może by zorientować się jak tam jest rozwiązany ten problem ?

do darka
Gość
do darka

Trucie zwierząt jest karalne! ciołku mało mózgi…

abc
Gość
abc

do ” Biczowaniec” . Nie kazdy placi podatki za psa. Gwarantuje.

abc
Gość
abc

na Szajnochy również zapraszam. Tam psy srają wprost pod okna ludzi mieszkających na parterze i na placu zabaw. I nie sa to ratlerki ale konkretne psy np labradory. Taka kupka nie jest mala. Pozdrawiam wlascicieli psow.

uczyć Marcina
Gość
uczyć Marcina

Ażeby zlikwidować psie odchody na mieście należy napiętnować właścicieli poprzez zrobienie im zdjęcia ze srającym psem i pokazać publicznie w internecie.Poprzez drobne złamanie prawa wyeliminuje się wiele złych nawyków właścicieli psów.Prawdopodobnie żadna edukacja w tym temacie nie będzie skuteczna.

OLEK
Gość
OLEK

ZWRACAM SIĘ DO PANA BURMISTRZA ,I SAMORZĄDU MIASTA,O POPARCIE SZCZYTNEJ AKCJI OCZYSZCZENIA MIASTA OD ODCHODÓW NASZYCH PUPILI CZWORONOGÓW .NIE TYLKO WŚRÓD MŁODZIEŻY LECZ WŁAŚCICIELI CZWORONOGÓW MIESZKAŃCÓW NASZEGO MIASTA. TO JEST NASZE MIASTO MY TU ŻYJEMY ,MY I NASZE DZIECI .

tik-tak
Gość
tik-tak

Na psie odchody powinny być specjalne kosze. Czy nikt nie widzi zagrożenia jakie będzie niosło wyrzucanie psich kup do śmietników, do koszy? Dopóki nie będzie zabezpieczenia sanitarnego, dopóty problem nie będzie rozwiązany. Poza tym drodzy mieszkańcy, którzy nieraz sami zostawiacie odchody po krzakach, może i wy posprzątacie PO SOBIE. Wszyscy plujący, charczący, sikający i ..inne czynności wykonujący. Rzucający pety gdzie popadnie, pudełka po papierosach, butelki, puszki. Ci wszyscy grzebiący po śmietnikach, którzy rozrywają worki na śmieci i pozwalają odpadom mieszać się i śmierdzieć pod blokami. Jeszcze kupy tam wrzucajcie, będzie wspaniale. Łatwo krzyczeć że psie kupy, ale właściwego syfu nie… Czytaj więcej »

OLEK
Gość
OLEK

TA AKCJA MUSI OBJĄĆ SZERSZE KRĘGI .ZWRACAM SIĘ DO POSIADACZY NASZYCH PRZYJACIÓŁ CZWORONOGÓW ,KTÓRE PRZYWRACAJĄ NAM CHĘĆ ŻYCIA I ZDROWIA ,WYPROWADZAJĄC NAS RANKIEM NA SPACER .ONE NIE MYŚLĄ TAKA ICH FIZJOLOGIA ,A MÓWIĆ NIE POTRAFIĄ .WIĘC POSPRZĄTAJMY ZA NASZYCH PRZYJACIÓŁ,DLA DOBRA NAS SAMYCH I NASZYCH DZIECI I WNUKÓW ,I DOBREGO WIZERUNKU NASZEGO MIASTA.

Darek
Gość
Darek

Jak właściciele nie będą sprzątać to może trutka pieskom pomoże?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Na ul. Krasińskiego blok 73 to kupa na kupie i nikt nie reaguje!!!!!!!!

masełko
Gość
masełko

Na Baczyńskiego,jedne matoły drugim pod blok wyprowadzają psy.Idzie wiosna a z nią wysyp kup.Bleeeeeeeeeeee

jaślanka
Gość
jaślanka

NA KRAIŃSKIEGO TEŻ BY SIĘ PRZYDAŁ!!!!!!!!!!!!! MASAKRA a na wiosnę będzie jeszcze gorzej…..

Biczowaniec
Gość
Biczowaniec

Do Olek ! Każdy posiadacz psa płaci podatki więc jak posiadasz tak niską wiedzę to poprostu zamilcz Łazarzu!!!!

ppp
Gość
ppp

Zatrudnić hycla…lub wypożyczać wiatrówki..i bedzie po problemie…sam bym postrzelał…tylko pytanie…kto jest głupszy? pies czy własciciel?

wujek
Gość
wujek

Przy okazji tego tematu przypominam o uruchomieniu szaletów w parku miejskim

Close
X