r e k l a m a
MiastoWiadomości

Powiat pomoże poszkodowanym przez nawałnicę

Radni powiatu jasielskiego podjęli uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej gminie Gąsawa poszkodowanej w wyniku nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku. Samorząd przekaże 20 000 zł na remont budynków użyteczności publicznej należących do gminy Gąsawa zniszczonych podczas nawałnicy.

Powiat pomoże poszkodowanym przez nawałnicę
Powiat pomoże poszkodowanym przez nawałnicę

Na sesji Rady Powiatu w Jaśle w dniu 24 sierpnia 2017 r. radni podjęli uchwałę w sprawie przekazania pomocy finansowej dla gminy Gąsawa. Wniosek w tej sprawie pod obrady skierował Zarząd Powiatu w Jaśle, który na posiedzeniu w dniu 16 sierpnia wystosował stanowisko z prośbą o udzielenie pomocy tej  gminie.

Przypomnijmy, że w wyniku nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku ucierpieli w znacznym stopniu mieszkańcy gminy Gąsawa (powiat żniński, województwo kujawsko – pomorskie). Straty, jakie powstały są ogromne. Kataklizm pozbawił dorobku całego życia kilkaset rodzin, pozostawił ogromne zniszczenia w wielu gospodarstwach domowych i rolnych, pozrywał linie energetyczne pozbawiając na wiele dni prądu i wody całe miejscowości, do dziś do wielu miejsc nie można dojechać. Zniszczeniom uległa infrastruktura oraz budynki użyteczności publicznej.

Solidaryzując się z mieszkańcami gminy Gąsawa Rada Powiatu w Jaśle zdecydowała
o przeznaczeniu kwoty 20 000 zł na remont budynków użyteczności publicznej zniszczonych podczas nawałnicy. Taka pomoc będzie wyrazem solidarności pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego.

– W czerwcu 2010 roku powiat jasielski doświadczył klęski żywiołowej. Fala powodziowa, która przeszła przez nasz kraj, nie ominęła Jasła i powiatu jasielskiego. Wówczas otrzymaliśmy dużą pomoc od instytucji państwowych, samorządów, przedsiębiorców
i osób prywatnych. Otrzymane wsparcie w znacznym stopniu przyczyniło się do szybkiego usunięcia skutków tragedii, która nawiedziła nasz powiat. Pamiętając tamte wydarzenia, solidaryzujemy się z ofiarami nawałnicy, która poczyniła ogromne spustoszenia
w północnej Polsce. Czujemy się odpowiedzialni za pomoc wszystkim tym, którzy tak pilnie jej potrzebują.
– mówił Starosta Adam Pawluś.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x