MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Promocja Jasła w Brukseli

24 stycznia br. w Brukseli odbędzie się inauguracja przewodnictwa Domu Polski Wschodniej (DPW) przez Województwo Podkarpackie. Na zaproszenie Marszałka Województwa Mirosława Karapyty do rozpoczęcia prezydencji Podkarpacia w DPW zostało zaproszone Podkarpackie Trójmiasto, które reprezentować będą: Andrzej Czernecki – burmistrz Jasła, Piotr Przytocki – prezydent Krosna oraz Wojciech Blecharczyk – burmistrz Sanoka.

Promocja Jasła w Brukseli

Jasło wspólnie z Krosnem i Sanokiem przygotowało prezentację naszego regionu w Domu Polski Wschodniej. Zaprezentujemy różnorodność Podkarpacia poprzez pokazanie naszych osiągnięć w dziedzinie kultury, przemysłu, rolnictwa oraz turystyki. Przygotowaliśmy stałą ekspozycję fotogramów prezentujących Trójmiasto – mówi Roman Marek, kierownik Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta. Na inaugurację w DPW zostało zaproszonych około 300 znamienitych gości.

W trakcie inauguracji prezentowane będą filmy pokazujące walory naszego regionu, będą to filmy m.in. o Międzynarodowych Dniach Wina w Jaśle, Hucie Szkła w Jaśle oraz Firmie „Dagmara”, a także o Karpackiej Troi. – Do Brukseli zawieziemy również jasielskie wina, które będziemy serwować w krośnieńskim szkle przy multimedialnej prezentacji wybitnych dzieł, pochodzącego z Sanoka, Zdzisława Beksińskiego. Ze względu na ograniczone możliwości wystawiennicze zaprezentujemy w Brukseli wyroby tylko niektórych jasielskich firm: witraże z huty szkła, ozdoby świąteczne z „Dagmary” i wino z Winnicy „Golesz”. Pozostałe firmy przedstawimy w przygotowanym na tę okazję dwujęzycznym folderze – dodaje R. Marek.

Przejęcie prezydencji przez Podkarpacie w DPW jest pierwszym krokiem w zaplanowanej na cały bieżący rok promocji naszego województwa. Urząd Marszałkowski zaplanował wiele ciekawych imprez, m.in.: „Święto ulicy Alei Tervuren” (maj), „Podkarpackie aktywnie”  (czerwiec), „Zmysłowe Podkarpackie” (lipiec), Militaria podkarpackie (wrzesień), „Wigilia Podkarpacka” w DPW (grudzień). Zaplanowano również wystawy tematyczne, targi i konferencje. Wszystkimi sprawami związanymi z promocją naszego województwa zajmuje się: Przedstawicielstwo Województwa Podkarpackiego w Brukseli.

Dom Polski Wschodniej to wspólne przedstawicielstwo regionów Polski Wschodniej powstałe na mocy porozumienia zawartego 2 grudnia 2009 r. w Brukseli pomiędzy województwami: lubelskim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, warmińsko-Mazurskim. Podstawowym zadaniem Domu Polski Wschodniej jest  pogłębienie współpracy i koordynacji działań pięciu przedstawicielstw regionalnych w Brukseli. Koordynatorami aktywności Domu w zakresie wspólnych działań i reprezentacji na forum wszelkich instytucji Unii Europejskiej są kolejno marszałkowie poszczególnych województw.

Główne zadania Domu to reprezentowanie interesów regionów przed instytucjami europejskimi, monitorowanie działań podejmowanych przez instytucje europejskie w sprawach ważnych z punktu widzenia interesów regionów, informowanie podmiotów w regionach o możliwościach aplikowania po środki w ramach Programów Wspólnotowych, promowanie Polski Wschodniej w Brukseli i w innych regionach Unii Europejskiej, lobbowanie na rzecz projektów złożonych w Brukseli przez władze samorządowe i instytucje z Polski Wschodniej.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROP
LIZODROP
2024 lat temu

To ponury żart.Co Jasło ma pokazać???? Przemysł,kulturę i turystykę? A gdzież to wszystko jest??? Tak… To się jest dopiero huśtawka za społeczny grosz…! A krytykowali poprzedniczkę,że pojechała tu i ówdzie…Co p. Czarnecki będzie promował,to nie wiem.Bo w Jaśle prócz smrodu i głodu ni cholery nie ma…

keller
keller
2024 lat temu

WITAM WSZYSTKICH 28.01.2012 ORGANIZUJEMY PROTEST PRZECIWKO ROSNĄCYM CENĄ PALIWA !!! MAMY NA CELU SPARALIŻOWANIE POZNANIA CENTRUM ITP. AUTOSTRADA MIĘDZY WĘZŁAMI KOMORNIKI / DĘBIEC / KRZESINY !!! TANKOWANIE PALIWA PONIŻEJ 1.00zł TYLKO NA ORLENIE I LOTOSIE !!! ZBIÓRKA KOMORNIKI PARKING AUCHAN 9-00N PRZY AUTOSTRADZIE A4 !! NA ZNAK ZAWIESZAMY MAŁE FLAGI POLSKI NA SAMOCHODACH !!! TRZEBA SIĘ ZEJŚĆ W JEDNĄ POTĘŻNĄ GRUPĘ KTÓRĄ ZAUWAŻA MEDIA I ODCZUJE CAŁA WIELKOPOLSKA JEŚLI TO NIE POSKUTKUJE BĘDZIEMY BLOKOWAĆ GŁÓWNE DROGI DO STADIONÓW NA EURO 2012 JEŚLI TO PRZECZYTAŁEŚ/AŚ I POPIERASZ PRZEŚLIJ TĄ WIADOMOŚĆ DALEJ NA WSZYSTKICH PORTALACH JAKIE ZNASZ I DO WSZYSTKICH ZNAJOMYCH !!!

brukselka
brukselka
2024 lat temu

P.Czernecki za poprzednich Pana rządów /dwóch kadencji /padły płyty wiórowe,nafobudowa,liwocz,jasiołka,za obecnej gamrat,pektowin.Dlatego Pan jako pogrobowiec tych firm obowiązkowo powinien się tym pochwalić i wziąść ze sobą do Brukseli:
– kawałek płyty wiórowej,
-kilka krówek,lizaków,wyrobów czekoladowych technologii liwocza,
-pierniczków,wafelków i innych łakoci technologii jasiołki,
-kilka kształtek z tworzyw sztucznych,
-kilka puszek groszku,moszczów,pektyny.
Gadanie,że zabiera się tylko niektóre wyroby z przemysłu jasielskiego wprawia i Pana w serdeczny śmiech,bo co można jeszcze ze sobą zabrać?

keller
keller
2024 lat temu

Internet to ostatni bastion zwyczajnych ludzi tylko tu możemy się zorganizować przeciwko złej polityce, dlatego chcą nas zagłuszyć- ŻYJEMY W PAŃSTWIE TOTALITARNYM!!!

sunlight
sunlight
2024 lat temu

JASŁO to zdechły trup i do tego zaczyna śmierdzieć !

LIZODROP
LIZODROP
2024 lat temu

sunlight- to bardzo trafna ocena Jasła . Zagadką pozostaje odpowiedź na pytanie: Kiedy pogrzeb?

job
job
2024 lat temu

I cóż z tego mają i będą mieli jaslanie? Co mielismy i mamy z uzdrawiania Bałtyku w Helsinkach? Posprzatajcie własny ogródek a potem na salony świata.

tokszok
tokszok
2024 lat temu

Jak długo jeszcze będą nas tak mamić. Pojadą, pojedzą, popiją, potem ble ble ble, wrócą i będą odgrywać jak to doskonale pilnują naszych spraw. Co za czasy nastały, zakłady poupadały za kadencji, bezrobocie ogromne, bieda z nędzą, a tu masz ci babo, promocja full wypas. Wstyd i hańba.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Jasło wymierające miasto emerytów pseudo byznesmenów i budżetówki – reszta się nie liczy … czas się obudzić i zjednoczyć…….

józiek
józiek
2024 lat temu

A w parku miejskim jak nie było szaletu z prawdziwego zdarzenia,tak nie ma

do kellera
do kellera
2024 lat temu

Sz.Panie nie siej głupiej propagandy podobnej do rządzących wszystklich szczebli.Oni i Ty wciskacie kicior narodowi,że to za kryzys w kraju winni są a to obecni i przyszli emeryci i renciści,których się równo tnie,a to bezrobotni,bo jeszcze żyją,a to chorzy,bo się im zabiera refundację leków.Jeśli się organizuje ogólnopolską propagandę dotyczącą cen paliw ,to wcześniej należy się zapoznać ze składnikami kwotowymi,które obciążają 1 litr paliwa.Największą pozycją jest ciągle rosnąca akcyza za 1 litr,którą zabiera fiskus.A kto ma decydujący głos w sprawach .co raz to wyższej akcyzy,którą serwują nam rządzący?a no mają nasi wybrańcy-posłowie i senatorowie.I im trzeba zablokować wejścia,wjazdy do ich fortec.

KTOŚ
KTOŚ
2024 lat temu

Krosno i Sanok coś może ugrają na tej promocji ,a Jasło sprzeda co zostało jeszcze do sprzedania ,rada powiatu i miasta zamkną drzwi na kłódkę i wyjadą oni to nie Jaślaki to nieudacznicy którzy tylko o swojej kieszeni myślą.

Back to top button
12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x