MiastoWiadomości

Przepełnionym busem przewoził pasażerów

Policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali przepełnionego kursowego busa. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził dziewięciu pasażerów ponad dopuszczalny limit. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Przepełnionym busem przewoził pasażerów

Wczoraj dyżurny jasielskiej policji otrzymał informację o przeładowanym busie. Pojazd miał jechać od Jareniówki w kierunku Jasła. Zgłoszeniem zajęli się policjanci z jasielskiego wydziału ruchu drogowego.

Kierującego busem mężczyznę, realizującego regularne przewozy osób, funkcjonariusze zatrzymali na ul. Mickiewicza w Jaśle. Gdy sprawdzili pojazd, okazało się, że w busie przystosowanym do przewozu 28 osób, znajduje się 37 pasażerów. Kierowca został ukarany mandatem karnym za przewożenie większej liczby osób niż wynika to z liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

W najbliższym czasie funkcjonariusze jasielskiej drogówki przeprowadzą akcję pod nazwą „Bus”. Działania będą miały na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z przewozów. Policjanci ruchu drogowego sprawdzą stan techniczny pojazdów i ich obowiązkowe wyposażenie. Skontrolują, czy kierowcy posiadają wymagane dokumenty i nie przewożą nadmiernej liczby pasażerów. Każdorazowo sprawdzą trzeźwość kierujących.

Apelujemy również do osób, które są świadkami naruszania zasad dotyczących bezpieczeństwa przewożonych osób o zgłaszanie takich sytuacji policji.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x