MiastoWiadomości

Razem pili, a potem okradli i pobili kompana

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie. Napastnicy zaatakowali kompana, z którym wcześniej pili alkohol. Jeden z nich odpowie również za kradzież telefonu pokrzywdzonego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i zostali objęci policyjnym dozorem.

Razem pili, a potem okradli i pobili kompana

W miniony poniedziałek wieczorem, dyżurny komendy odebrał telefon z prośbą o interwencję w sprawie pobicia mężczyzny na ul. Kopernika w Jaśle. Natychmiast na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol.

W rozmowie z pokrzywdzonym funkcjonariusze ustalili, że wspólnie ze znajomą i dwoma jej kolegami spędzał wieczór pijąc alkohol. W pewnym momencie jeden z nich skradł mu telefon komórkowy. W trakcie spotkania pomiędzy uczestnikami doszło również do kłótni i szamotaniny. Mężczyźni zaczęli bić pięściami po głowie i kopać 39-letniego mieszkańca gminy Tarnowiec. Zdołał on jednak uciec na pobliską stację paliw, skąd zatelefonował o pomoc na Policję.

Funkcjonariusze po rozmowie z pokrzywdzonym, rozpoczęli poszukiwania napastników. Sprawdzając rejon zdarzenia zauważyli odpowiadających rysopisom dwóch mężczyzn. Pokrzywdzony rozpoznał ich jako sprawców pobicia. Okazali się nimi 24 i 37-letni mieszkańcy Jasła. Przy jednym z nich policjanci znaleźli skradziony telefon.

W czasie interwencji pijani napastnicy zaczęli zachowywać się bardzo agresywnie. Funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej. Podejrzani zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Zatrzymani mieszkańcy Jasła byli już wcześniej notowani przez Policję. Starszy z nich w kwietniu wyszedł z więzienia po odbyciu kary pozbawienia wolności za popełnienie podobnych przestępstw.

Wczoraj, obaj podejrzani usłyszeli zarzut pobicia. 37-latek dodatkowo odpowie za kradzież. Ponieważ kolejnych przestępstw dokonał w warunkach recydywy, grożą mu surowsze konsekwencje. Sąd może wymierzyć mu karę przewidzianą za przypisane przestępstwa w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanych napastników środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
112
112
2024 lat temu

Policyjny dozór wobec bandytów????????? To jaja są jakieś?

Pan z Miasta
Pan z Miasta
2024 lat temu

Powinni pokazać ryja tego niemilca!!!!

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Niech żyje resocjalizacja!

RSE
RSE
2024 lat temu

kopernika rules ;D

07
07
2024 lat temu

Aż z Tarnowca popijał z kompanami na os.w Jaśle.Chłopisko za dużo wypiło i stał się jurny dobierając się do dziewczyny współbiesiadników i dostał łomot.Stary 40-to latek i głupi.Chcieli mu trochę oliwy do mózgownicy nalać,a on wolał zwiać i zrobić donos.Teraz musi jeszcze raz oglądnąć serial „Czterdziestolatków”

cyc
cyc
2024 lat temu

spoko wyjdą szybciej niż weszli a kolega z tarnowca tylko będzie miał kłopoty…polska..

ciekawy
ciekawy
2024 lat temu

dał mu po cuju i zabrał telefon i nie ma rozboju i paki ?

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x