MiastoWiadomości

Ruszył Juniwersytet

Prawie 200 małych studentów w wieku od 6 do 9 lat będzie uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Zajęcia rozpoczęły się 22 października br., a zakończą się 28 stycznia 2012 roku.

Ruszył Juniwersytet

– Pełna sala świadczy o tym, że zarówno dzieci jak i rodzice są zadowoleni z takiej formuły jaką ma Jasielski Uniwersytet Dziecięcy. Zależy nam na najmłodszych dzieciach, a tutaj był pewien brak, jeżeli chodzi o taką formę edukacji. Dlatego chciałem, żeby Jasło było miastem, w którym jest uniwersytet dla dzieci – podkreśla Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, pomysłodawca Juniwersytetu w Jaśle.

Ruszył Juniwersytet

Nowo przyjętych studentów, czekają wykłady pełne ciekawostek z różnych dziedzin wiedzy. Już podczas najbliższych spotkań uczestnicy uniwersytetu dowiedzą się m.in. o „Jaśle w historii i legendzie” czy „Domowym zoo”. Wykłady dla małych studentów będą odbywać się w Podkarpackiej Szkole Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza, a absolwenci Juniwersytetu zajęcia w formie warsztatów będą mieć m.in. w obserwatorium astronomicznym, czy laboratorium chemicznym.

Ruszył Juniwersytet

Partnerami projektu są: Podkarpacka Szkoła Wyższa im. bł. ks. Wł. Findysza w Jaśle, Powiat Jasielski, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Wyższa Szkoła Biznesu w Nowym Sączu oraz firma Nowy Styl Sp.z o.o.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
oooo
oooo
2024 lat temu

o i sw antoni kurator byl

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x