r e k l a m a
MiastoWiadomości

Śmiertelne zaczadzenie dwóch osób w Woli Dębowieckiej

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch osób w Woli Dębowieckiej w powiecie jasielskim. Mieszkające w murowanym domu małżeństwo prawdopodobnie zatruło się tlenkiem węgla.

 alt=
Śmiertelne zaczadzenie dwóch osób w Woli Dębowieckiej (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dziś, około godz. 11.40 jasielska Policja została powiadomiona o znalezieniu dwóch starszych osób w domu w Woli Dębowieckiej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził ich zgon. 80-letniego mężczyznę i 75-letnią kobietę znalazł rano ich syn. Małżeństwo mieszkało w murowanym domu ogrzewanym piecem węglowym i kaflowym. Obecny na miejscu biegły lekarz sądowy stwierdził, że prawdopodobną przyczyną śmierci było zaczadzenie. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że tlenek węgla wydostaje się podczas użytkowania urządzeń grzewczych z nieszczelnych przewodów kominowych, zatkanych przewodów wentylacyjnych i niewłaściwie użytkowanych i konserwowanych pieców. Rozpoczął się sezon zimowy, sezon intensywniejszego użytkowania takich właśnie urządzeń. Pamiętajmy zwłaszcza teraz o zleceniu specjalistycznym firmom sprawdzenia sprzętu grzewczego i przygotowanie go do sezonu. Nie róbmy takich przeglądów sami. Sprawność tych elementów decyduje o tym, że do naszego domu nie dostanie się niepostrzeżenie tlenek węgla, bezwonny, cichy zabójca.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2023 lat temu

Ależ oczywiście dysponujemy takimi środkami i tyle zarabiamy, że każdy może sobie pozwolić na wynajęcie wyspecjalizowanej ekipy do konserwacji, czy sprawdzania instalacji grzewczej i słono za to zapłacić tym co przeznaczone jest na opał. Będziemy przynajmniej pewni, że nie zatrujemy się czadem i nie ważne ,że zamarzniemy przy zimnym piecu……

gosc
gosc
2023 lat temu

ale w tym domu syn budowlaniec zamiast wydac na ekipe wolal wydac na wodke,moze teraz skonczy pic i przypomni sobie o utrzymaniu swojego syna

Ziomal
Ziomal
2023 lat temu

To był nieszczęśliwy wypadek …. w tym dniu był ciężkie powietrze trudno było palić.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x