r e k l a m a
MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Specjalny zespół UMJ będzie zajmował się problemem przemocy w rodzinach

fot. archiwum
Podczas obrad V Sesji Rady Miejskiej Jasła radni Rady Miejskiej Jasła podjęli jednogłośnie uchwałę o powołaniu Zespołu Interdyscyplinarnego, którego zadaniem będzie pomoc rodzinom dotkniętych przemocą.

Zespół Interdyscyplinarny będzie realizował działania określone w „Miejskim programie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie”. W skład zespołu, który zostanie ustalony zarządzeniem Burmistrza Miasta Jasła, wejdą przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, organizacji pozarządowych działających na terenie miasta Jasła w obszarze działania przemocy domowej, wydziału oświaty Urzędu Miasta w Jaśle, Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, Zespołu Kuratorskiej Służby Sadowej Sadu Rejonowego w Jaśle. W skład zespołu mogą wejść także prokuratorzy oraz przedstawiciele innych pomiotów działających na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Powołanie Zespołu wynika z zapisów ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W opracowaniu projektu uchwały wzięto pod uwagę uwagi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle. Zadaniem zespołu będzie opracowanie Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie – tłumaczyła Iwona Byczek, inspektor ds. społecznych.

Do zadań zespołu należeć będzie m.in. diagnozowanie problemu przemocy w rodzinie, podejmowanie działań w środowisku zagrożonym przemocą w rodzinie mających na celu przeciwdziałanie temu zjawisku, inicjowanie interwencji w środowisku dotkniętym przemocą w rodzinie, rozpowszechnianie informacji o instytucjach, osobach oraz możliwościach udzielenia pomocy w środowisku lokalnym, inicjowanie działań w stosunku do osób stosujących przemoc w rodzinie.

Za obsługę techniczno-organizacyjną Zespołu Interdyscyplinarego odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle. Zgodnie z założeniami ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, posiedzenia zespołu interdyscyplinarnego będą się odbywać w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na trzy miesiące.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KONRAD
KONRAD
2023 lat temu

Kolejny kretyński pomysł nieodpowiedzialnych ludzi…Przerażenie ogarnia człowieka,gdy widzi co się wyrabia z publicznym groszem,i czym się zajmują”radni”!!! Co te niby urzędasy z woli śmiesznych wyborców wyrabiają z tym,i w tym mieście…To będzie długa,jak widać,lekcja na temat listopadowych wyrobów w masarni Jasło!

lh
lh
2023 lat temu

Kochani , żona pogroziła mi wczoraj wałkiem, błagam o wsparcie!!!
Ratujcie mnie.

dragoness
dragoness
2023 lat temu

A gdzie informacja o podwyżkach diet? Czy „wolne media” to oksymoron?

Beta
Beta
2023 lat temu

dajcie sobie spokój z powoływaniem zespołów- raz na trzy miesiące posiedzenie! Boki można zrywać! Wiadomo z góry, że nikt palcem w bucie nie kiwnie, jak mu nie zapłacą – szkoda czasu i atłasu (i pieniędzy)

grzes
grzes
2023 lat temu

„Podwyżka diety radnych o 40% i milcząca akceptacja mediów jasielskich – PAMIĘTAMY. Rzetelność… Czy to tak wiele? Kopiując ten tekst biorę udział w PROTEŚCIE”

leśmian.pl
leśmian.pl
2023 lat temu

Czy jeden z radnych (może nie jedyny) nie jest przypadkiem ofiarą przemocy w rodzinie ?Mam nieodparte wrażenie…

Waldek
Waldek
2023 lat temu

Gówno komu do tego co za moimi wrotami się dzieje.Nie będzie mi tu jakiś pawian z nadania po kumotersku dupsko zawracał i spokój zakłócał bo ma w tym interes zarobić…Przemoc istnieje w Kraju,Jaśle(też),ale od strony Fiskusa,Polityków(tak zwanych)-im trzeba pomóc ,zwłaszcza i wypieprzyć w siną dal.To podstawa dla likwidacji takich głupawych inicjatyw i instytucji>>>

Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x