MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Spłonęła chłodnia, w której nocował bezdomny

Policjanci z Jasła ustalają przyczynę pożaru nie używanej chłodni samochodowej, w której od pewnego czasu koczował bezdomny. Dziś w nocy chłodnia spłonęła. Nocujący w niej mężczyzna jest ciężko poparzony.

Spłonęła chłodnia, w której nocował bezdomny (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pożar zauważył pracownik pobliskiego sklepu z dywanami, mężczyzna ten często nocuje w sklepie z uwagi na znaczną odległość do domu. Po północy spostrzegł, że pali się chłodnia samochodowa stojąca opodal hurtowni nabiału przy ul. Jana Pawła II w Jaśle. W chłodni od pewnego czasu nocował bezdomny.

Mężczyzna wezwał pomoc i wybiegł na zewnątrz. Przed chłodnią zobaczył płonącego człowieka. Próbował ugasić na nim płomienie, wówczas podbiegł również człowiek, który szedł ulicą i dostrzegł pożar. Obaj stłumili ogień. Ciężko poparzony trafił do szpitala w Krakowie, stan jego zdrowia określany jest jako zagrażający życiu.

Pokrzywdzony to prawdopodobnie 59-letni mężczyzna, ostatnio bezdomny. Trwa potwierdzanie jego tożsamości.

Strażacy ugasili pożar. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do pożaru doszło najprawdopodobniej na skutek zaprószenia ognia. Chłodnia była zbudowana z metalowych elementów wypłenionych styropianem i włóknem szklanym.

Trwa dochodzenie w sprawie tego pożaru.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
prawie-jak-swiadek
prawie-jak-swiadek
2024 lat temu

To nie Mickiewicza tylko Karcińskiego…

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x