r e k l a m a
MiastoWiadomości

Sprawcy włamania do kościoła i sklepu ustaleni

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili sprawców kradzieży z włamaniem do kościoła w Jaśle sprzed blisko dwóch lat.  Funkcjonariusze na trop złodziei wpadli po kolejnym włamaniu jednego z podejrzanych. Sprawcom grożą surowe konsekwencje.

Sprawcy włamania do kościoła i sklepu ustaleni (fot. Przemysław Janas)

Policyjne ustalenia, które doprowadziły do zatrzymania włamywaczy,  miały swój początek w miniony poniedziałek. Funkcjonariusze patrolujący teren Jasła zauważyli wybitą szybę w oknie jednego ze sklepów komputerowych w Jaśle. Podejrzewając, że doszło do przestępstwa powiadomili właściciela, który potwierdził, że ktoś włamał się do jego sklepu. Łupem złodziei padły  m.in. pieniądze, dyski twarde, kamery, głośniki, słuchawki.

Policyjni technicy kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli pozostawione przez sprawców ślady. Poszukiwaniem złodziei zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jasielskiej komendy. Śledczy gromadzili dowody i sprawdzali różne wątki. Po kilku dniach pracy zebrali informacje,  które pomogły trafić na trop włamywaczy.  Okazali się nimi 16 i 17-letni mieszkańcy Jasła.  Młodzi ludzie zostali doprowadzeni do komendy.

Policjanci prowadzący dochodzenie podejrzewali, że zatrzymani  mogą mieć na sumieniu inne przestępstwa. W związku z tym, do pracy znów przystąpili funkcjonariusze kryminalni, którzy zaczęli analizować wcześniejsze podobne sprawy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego potwierdzili, że  starszy z nastolatków uczestniczył w kradzieży z włamaniem do kościoła przy ul. św. Jana z Dukli w Jaśle, które miało miejsce początkiem maja 2012 r.  Ponadto ustalili, że w dokonaniu tego przestępstwa pomagał mu jego 17-letni kolega, który obecnie przebywa w jednym z ośrodków wychowawczych. Ich łupem padły wówczas znalezione w zakrystii pieniądze.

Z uwagi na fakt, że w chwili włamania do kościoła obaj sprawcy nie mieli jeszcze ukończonych 17-lat,  za ten czyn będą odpowiadać jako nieletni. Materiał  w tej sprawie zostanie skierowany do sądu rodzinnego. Sąd rodzinny zadecyduje również o konsekwencjach jakie poniesie 16-latek. Natomiast za kradzież z włamaniem do sklepu komputerowego 17-letniemu mieszkańcowi Jasła zgodnie z kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
...
...
2021 lat temu

W którym to dokładnie sklepie komputerowym było?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X