MiastoWiadomości

Kmiecik: „W tym dniu przypominamy sobie tak ważne dla naszego narodu wydarzenia”

95 lat temu Polska odzyskała niepodległość. W całej Polsce z tego powodu odbywają się lokalne uroczystości, apele pamięci, natomiast na ulicach wywieszane są flagi w biało-czerwonych barwach.

Obchody Święta Niepodległości w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Podobnie, jak w latach ubiegłych, także w Jaśle włodarze miasta zaplanowali wiele ciekawych punktów świętowania tej rocznicy. Jasielskie obchody Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą święta w Sanktuarium Św. Antoniego w Jaśle, skąd po uroczystej mszy świętej uczestnicy obchodów przemieścili się pod tablicę poświęconą Józefowi Piłsudskiemu oraz pod tablicę upamiętniającą wyjście Jasielskiego Oddziału Związku Strzeleckiego na wojnę w 1914 roku, gdzie złożone zostały wiązanki kwiatów.

Obchody Święta Niepodległości w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pozostała część uroczystości odbyła się w Parku Miejskim przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obchody w Parku Miejskim zakończyło złożenie wiązanek kwiatów oraz apel pamięci.

Obchody Święta Niepodległości w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– 11 listopada – Święto Niepodległości jest naszym największym świętem narodowym. W tym dniu nasze myśli wybiegają ku sprawom wykraczającym poza nasze codzienne problemy przypominając sobie tak ważne dla naszego narodu wydarzenia. W chwili refleksji próbujemy podjąć przesłania naszych przodków, którzy swoją wierną służbą przyczynili się do odzyskania niepodległości. W Jaśle, podobnie jak w innych miastach naszego kraju, włączamy się w celebracje tego ważnego dla nas święta składając hołd i oddając cześć bohaterom – mówił do gromadzonych powiedział do zgromadzonych starosta jasielski, Adam Kmiecik, jeden z organizatorów tegorocznych obchodów.

W uroczystościach udział wzięli samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele placówek kulturowych naszego miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, poczty sztandarowe służb mundurowych oraz licznie zebrani mieszkańcy Jasła.

Zobacz galerię zdjęć z Obchodów Święta Niepodległości w Jaśle autorstwa Przemysława Janasa.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
WACŁĄW
WACŁĄW
2024 lat temu

Jak zawsze ci sami,to samo miejsce,teksty :ble,ble,ble,Odsłużyć,pogaworzyć,i wrócić do radosnego bytu…

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x