MiastoWiadomości

Straż Miejska świętowała swoje 20-lecie (foto)

Dwadzieścia lat temu z inicjatywy ówczesnego burmistrza Jasła, Andrzeja Kachlika powstała w naszym mieście Straż Miejska. W dniu dzisiejszym w Jasielskim Domu Kultury odbyły się obchody jubileuszowe 20-lecia istnienia Straży Miejskiej w Jaśle.

Komendant Straży Miejskiej odbiera okolicznościowy adres od Burmistrza Miasta Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W podniosłej uroczystości udział wzięły władze miasta, przedstawiciele Rady Miasta, reprezentanci parlamentarzystów, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle, służb mundurowych oraz strażnicy miejscy, którzy świętowali dwudziestolecie istnienia swojej jednostki.

Komendant Straży Miejskiej w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Straż Miejska jest to umundurowana formacja tworzona przez Radę Miasta, która ma na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta. Do zadań straży miejskiej należy między innymi: ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, a także ochronę obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej.

Pamiątkowa fotografia wykonana tuż po zakończeniu uroczystości (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pierwszym komendantem utworzonej 1 lutego 1992 roku Straży Miejskiej w Jaśle był Kazimierz Wiśniowski. Pierwszymi strażnikami miejskimi byli: Krzysztof Buba (obecnie zastępca komendanta SM w Jaśle), Andrzej Cetnar, Wiesław Górski oraz Marek Skicki.
– Pamiętam doskonale proces rekrutacji do naszej formacji, która połączona była ze sprawdzianem sportowym, a następnie z testem. Straż Miejska była przedmiotem wielu dyskusji podczas Sesji Rady Miasta, głównie dotyczyły one tego, jak mają być wyposażeni strażnicy. W szybkim czasie zakupiono umundurowanie, elementy wyposażenia sprzętu radiowo-technicznego oraz pozyskano pozwolenie na broń gazową – mówił podczas jubileuszu Ryszard Mastej, komendant Straży Miejskiej w Jaśle.

Po dwudziestu latach istnienia, w obecnej chwili Straż Miejska liczy trzydziestu jeden pracowników.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
2024 lat temu

A teraz jeszcze imprezują Pod Skałą. Czym to się skończy?
Mieszkańcy Jasła! Dziś macie luzy. Parkujcie, gdzie chcecie! Wolna amerykanka!

lczas
lczas
2024 lat temu

W Jaśle ta straż miejska to potrzebna jak torń w d….!!!
to banda nieuków którzy nie dostali się do policji:D

nóż i widelec
nóż i widelec
2024 lat temu

Jest i Pan Komendant KP PSP w Jaśle. Zapytam: Jak się udała impreza? Papu było pyszne?

do lczas
do lczas
2024 lat temu

ty natomiast nawet się do SM nie dostałeś i zazdrość cie zjada…

1abcd
1abcd
2024 lat temu

Gratuluję!

jaślak
jaślak
2024 lat temu

Niepotrzebny ustrój w naszym małym mieście.

Kaspian
Kaspian
2024 lat temu

Formacja przywracajaca spoleczenstwu dawna juz zapomniana postac zbója przydroznego ,ktory za miastem ,pod lasem jak i w miescie grabil podróznych jest ze wszech miar godne uznania

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

JUŻ CZAS „OBUDŹ SIĘ POLSKO”…….

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Oto mail, jaki otrzymałam od p. Masteja przed wyborami samorządowymi. Minęło dwa lata od zmiany władzy i „cudownego” ozdrowienia, i co? poetycko mówiąc; GUANO! „Ma Pani absolutną rację, że funkcjonariusze Straży Miejskiej nie patrolują w nocy ulic naszego miasta. Chciałbym zaznaczyć, że to w Straży Miejskiej znajduje się całodobowy monitoring miejsc najbardziej narażonych na zakłócanie spokoju i porządku publicznego. Na chwilę obecną, z tego co mi wiadomo między godziną 22 a 6 rano, tzn w czasie o którym pisze Pani w swoim mailu monitoring nie jest nadzorowany personalnie przez strażnika lub osobę upoważnioną. Chciałbym zaznaczyć ze w chwili kiedy zakładany… Czytaj więcej »

max sm
max sm
2024 lat temu

Wielu dalszych sukcesów! Gratulacje!

vv
vv
2024 lat temu

GRATULACJE

jjjjj
jjjjj
2024 lat temu
kola
kola
2024 lat temu

POLICJA w zupełnosci wystarczy . Po co mamy my jako społecznośc Jasielska mamy utrzymywać Darmozjadów ?????

Back to top button
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x