r e k l a m a
MiastoWiadomości

Strażacy mieli swoje święto. Były wyróżnienia i awanse służbowe (foto)

Strażacy, na co dzień zmagają się z ogniem, zabezpieczają miejsca wypadków komunikacyjnych czy usuwają skutki klęsk żywiołowych. We wtorek na placu Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka.

Strażacy mieli swoje święto. Były wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Od kilku lat formuła święta jest niezmienna. Uroczystości rozpoczynają się mszą świętą, później strażacy w asyście zaproszonych gości maszerują ulicami Jasła na plac przy jednostce, gdzie ustawione są już wszystkie pojazdy, które na co dzień walczą z różnymi zagrożeniami. Uroczystości rozpoczęły się od wciągnięcia flagi państwowej na podnośniku z jasielskiej jednostki oraz odegrania hymnu i powitania przybyłych gości.

Strażacy mieli swoje święto. Były wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Na początek kilka słów do zgromadzonych skierował st. bryg. Wiesław Latoszek komendant jednostki. – Maj to miesiąc, w którym regularnie spotykamy się, żeby świętować Dzień Strażaka. Jest to czas, kiedy dokonujemy podsumowań i analizy. Jest to także dobry czas, aby wyróżnić strażaków tych, którzy wyróżnili się podczas codziennej pracy i służby. Jest to również okazja, aby podziękować tym, którzy są z nami na dobre i na złe, którzy nas niejednokrotnie wspierają w różnych sytuacjach – mówił do zaproszonych gości komendant.

Strażacy mieli swoje święto. Były wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Podczas obchodów święta, jak zawsze uhonorowani zostali strażacy z jednostki, którzy otrzymali odznaczenia i liczne awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystościach Dnia Strażaka udział wzięli obecni strażacy pełniący służbę w jednostce, emerytowani strażacy, kierownictwo, przedstawiciele samorządu, parlamentarzyści, przedstawiciele formacji mundurowych, a także inni zaproszeni goście.

Strażacy mieli swoje święto. Były wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Odznaczeni:
Złoty Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”: sekc. Tomasz Bachórz, st.asp. Grzegorz Durał, kpt. Edward Gronek, mł.bryg. Rafał Rutyna, Stanisław Pankiewicz – Wójt Gminy Jasło.

Srebrny medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”: mł.ogn. Mariusz Wójcikiewicz, st.asp. Michał Gronek, st. asp. Marcin Wnęk, mł.ogn. Paweł Wnęk.
Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali: starszy aspirant: Asp. Mateusz Błasik, asp. Gronek Michał, asp. Paweł Opałka, asp. Janusz Wnęk, asp. Marcin Wnęk. Ogniomistrz: mł.ogn. Dariusz Buczakowski. Starszy strażak: str. Jacek Szostak.

W ubiegłym roku, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wyjeżdżali do 1248 zdarzeń, gdzie konieczna była ich pomoc.

Zobacz galerię zdjęć z obchodów Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dynjaslo do jankojanko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
janko
Gość
janko

Może Pani Zając pomoże wreszcie Czarnym Jasło.Żaden z jasielskich posłów ani senator nie chcą ruszyć tematu,bo śliski…………

jaslo do janko
Gość
jaslo do janko

gdzieś indziej toczy się dyskusja dot. czarnych Jasło. Ale jak to mawiają „nie ma gry nie ma zwycięstwa” i dlatego nikt nie będzie się przejmował takim pseudo klubem

dyn
Gość
dyn

a gdzie foto z imprezki strażackiej dla jasielskiej „elyty”?

Close
X