MiastoWiadomości

Styczeń na drogach naszego powiatu

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali pierwszy miesiąc 2017 roku. W styczniu na drogach powiatu jasielskiego doszło do jednego wypadku, w którym jedna osoba została ranna. Policjanci odnotowali 68 kolizji drogowych i zatrzymali 11 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Styczeń na drogach naszego powiatu
Styczeń na drogach naszego powiatu

Na drogach powiatu jasielskiego w pierwszym miesiącu 2017 roku, jasielscy policjanci wzywani byli 68 razy na miejsce niegroźnych kolizji drogowych. Interweniowali także w związku z wypadkiem drogowym, w którym jedna osoba doznała obrażeń. Przyczyną tych zdarzeń było głównie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Szczególnie pracowitym okresem dla policjantów był czas ferii zimowych. Dzielnicowi w okresie poprzedzającym ferie oraz w trakcie ich trwania spotykali się z dziećmi by rozmawiać o ich bezpieczeństwie i przestrzegać przed zagrożeniami. W trakcie codziennej służby odwiedzali miejsca zagrożone gdzie mogła gromadzić się młodzież i dzieci, m.in. dzikie lodowiska w rejonach stawów i rzek.

Był to także pracowity czas dla policjantów ruchu drogowego, którzy dbając o bezpieczeństwo podróżujących na drogach, prowadzili wzmożone działania. W styczniu skontrolowali stan techniczny 10 autokarów, głównie wyjeżdżających z dziećmi do miejsc zorganizowanego wypoczynku. W trakcie kontroli drogowych zatrzymali 11 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Ośmiu z nich odpowie za popełnienie przestępstwa, pozostali za wykroczenie. Funkcjonariusze zatrzymali także 8 uprawnień do kierowania pojazdami, kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z nadmierną prędkością.

Policjanci przypominają, by podczas prowadzenia samochodu przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zachować szczególną ostrożność i bezpieczne odległości między pojazdami oraz dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x