MiastoWiadomości

Święto Policji w Jaśle

Jasielscy policjanci obchodzili Święto Policji. W sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta zbiórka podczas, której policjanci otrzymali odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Święto Policji w Jaśle
Święto Policji w Jaśle

W powiatowych obchodach Święta Policji wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie Inspektor Paweł Filipek. Wśród zaproszonych gości obecni byli również m.in. Maria Kurowska Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Ryszard Pabian Burmistrz Miasta Jasła, Henryk Rak Przewodniczący Rady Miejskiej Jasła, Andrzej Stachurski Etatowy Członek Zarządu Powiatu, Grzegorz Wanat Prezes Sądu Rejonowego w Jaśle, Kazimierz Łaba Prokurator Rejonowy w Jaśle oraz przedstawiciele samorządów, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji będących partnerami jasielskiej Policji w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Uroczystości podobnie jak w roku ubiegłym, rozpoczęły się mszą świętą w intencji funkcjonariuszy i ich rodzin. Kolejnym etapem obchodów był uroczysty apel w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury, podczas którego policjanci otrzymali okolicznościowe dyplomy, odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. W tym roku awansowanych zostało 60 funkcjonariuszy jasielskiej Policji, 4 w korpusie oficerskim, 39 w korpusie aspiranckim, 14 w korpusie podoficerskim oraz 3 szeregowych.

Święto Policji w Jaśle
Święto Policji w Jaśle

Podczas uroczystej zbiórki wyróżnieni policjanci otrzymali nagrody samorządu powiatu jasielskiego i Burmistrza Miasta Jasła. Ponadto na wniosek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jaśle – srebrnym i brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczono dwóch funkcjonariuszy jasielskiej komendy. Okolicznościowe odznaczenie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle otrzymał także nadkomisarz Jacek Krzyżak.

Uroczyście uhonorowani zostali również dzielnicowi, którzy na przestrzeni ostatnich kilku tygodni uczestniczyli w plebiscycie „Dzielnicowy bliżej nas”. Okolicznościowe dyplomy i upominki odebrali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Komendant Powiatowy Policji w Jaśle nadkom. Jacek Krzyżak, podczas swojego wystąpienia odczytał list okolicznościowy Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Podziękował także policjantom za dotychczasową służbę gratulując odznaczeń i awansów. Nie zabrakło także słów podziękowań kierowanych do emerytowanych policjantów i członków policyjnych rodzin. Komendant wspomniał także o realizacji oczekiwanej przez wiele lat inwestycji, mianowicie o budowie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Wyraził wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu.

Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektor Paweł Filipek po odczytaniu listu okolicznościowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, złożył gratulacje wyróżnionym i awansowanym policjantom, życząc dalszych sukcesów.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach w ciepłych słowach dziękowali policjantom za ich dotychczasową służbę, oraz życzyli sukcesów w dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu jasielskiego.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x