MiastoWiadomości

„Szlachetna Paczka” od jasielskich policjantów

Po raz kolejny funkcjonariusze i pracownicy cywilni jasielskiej Policji włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jej ideą jest przekazywanie bezpośredniej pomocy osobom najbardziej potrzebującym, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Zakupione przez policjantów prezenty trafiły do jednej z jasielskich rodzin.

„Szlachetna Paczka” od jasielskich policjantów
„Szlachetna Paczka” od jasielskich policjantów

„Szlachetna Paczka” to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy realizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA. Główną ideą tej akcji jest chęć przekazywania bezpośredniej pomocy, tak by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Najważniejsze jednak w tej akcji jest spotkanie z drugim człowiekiem. Dlatego w okresie świątecznym policjanci nie zapomnieli o rodzinach i osobach potrzebujących wsparcia i aktywnie przyłączyli się do realizacji tej idei.

Policjanci z anonimowej bazy wybrali jedną rodzinę, której postanowili pomóc. Za pieniądze zebrane wśród funkcjonariuszy i pracowników jasielskiej komendy policji, przygotowali „szlachetną paczkę” na podstawie listy potrzeb sporządzonej przez wolontariuszy. Znalazły się w niej m.in. produkty żywnościowe, środki czystości, odzież i sprzęt AGD.

Dzisiaj przed południem wolontariusze i policjanci z Komendantem Powiatowym Policji w Jaśle nadkomisarzem Jackiem Krzyżakiem, odwiedzili wybraną rodzinę i przekazali przygotowane dla niej paczki. Podarunki trafiły do rodziny, w której mama wychowuje samotnie niepełnosprawnego syna. Prezenty sprawiły dużą radość i wywołały uśmiech na twarzach domowników.

W imieniu obdarowanej rodziny, serdecznie dziękujemy wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom komendy, którzy wsparli akcję.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x