r e k l a m a
MiastoWiadomości

Szlachetna Paczka wciąż czeka na ludzi dobrej woli

Kilkanaście Rodzin z Jasła wciąż czeka na Darczyńcę! Podstawowa zasada w Szlachetnej Paczce to „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Szlachetna Paczka wciąż czeka na ludzi dobrej woli

Pomoc potrzebującym przy zaangażowaniu wolontariuszy staje się dla rodzin motywacją do samodzielnej egzystencji i wiary we własne siły by sprostać przeciwnościom losu. Stąd określenie celu Szlachetnej Paczki jako mądrej pomocy, czyli dającej szansę na zmiany.
W zeszłym roku po raz pierwszy w historii projektu Paczka zjednoczyła niemal 1 000 000 Polaków, a pomoc otrzymało 19 580 potrzebujących rodzin. W tym roku Szlachetna Paczka mądrą pomocą obejmie ok. 20 000 rodzin znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. W województwie podkarpackim do tej pory pomoc o trzymało 680 rodzin, a 264 wciąż czeka na darczyńców. Na terenie Jasła i okolic paczki stworzono dla 21 rodzin, na pomoc czeka ich jeszcze 14. Paczkę może stworzyć każdy, samodzielnie bądź z przyjaciółmi czy z rodziną.

Jak tego dokonać?

  • Na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl dostępna jest baza oczekujących na pomoc rodzin. Spośród tej bazy wybieramy rodzinę, której chcemy pomóc.
  • Zgodnie z listą potrzeb i marzeń, z pomocą wolontariusza-opiekuna wybranej przez nas rodziny przygotowujemy paczkę.
  • W dniach 12-13 grudnia paczkę należy dostarczyć do magazynu w naszym mieście, skąd następnie trafi do rodziny.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w SZLACHETNEJ PACZCE wszystkich ludzi dobrej woli. Pomoc drugiemu człowiekowi ma niesamowitą wartość, zaś świadomość radości drugiej osoby z otrzymanego daru jest po prostu bezcenna.

Informacje dotyczące Szlachetnej Paczki z terenu Jasła i okolic można śledzić na bieżąco na facebooku.

JM

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x