MiastoWiadomości

Szukasz pracy za granicą – uważaj na oszustów!

„Praca – Niemcy! Poszukuję chętnych do pracy przy…., stawka godzinowa 9 euro. Tel. kont. …”. To treść jednego z wielu ogłoszeń, które można znaleźć w Internecie. Z takich ofert skorzystało również kilku mieszkańców powiatu jasielskiego. Niestety, po wpłaceniu wymaganych przez pośrednika pieniędzy, ogłoszenia okazywały się fikcją. Przestrzegamy przed oszustami i apelujemy o ostrożność.

Szukasz pracy za granicą - uważaj na oszustów! (kliknij aby powiększyć)

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzą czynności w sprawach wyłudzenia pieniędzy za pośrednictwem ogłoszeń o pracę za granicą. Kilku mieszkańców naszego powiatu odpowiedziało na atrakcyjne oferty umieszczone na lokalnych portalach internetowych. Anonse dotyczyły m.in. pracy na terenie Niemiec, Anglii, Holandii.

Pokrzywdzeni kontaktowali się telefonicznie z mężczyzną, który potwierdzał aktualność ogłoszenia i przekazywał warunki zatrudnienia. Często informował, że ma kilka ostatnich miejsc i muszą się szybko zdecydować. Umowę o pracę zainteresowani mieli odebrać w czasie spotkania z jego kolegą, w wyznaczonym miejscu na terenie Jasła lub Rzeszowa.

Aby skorzystać z oferty należało wpłacić pieniądze w kwocie od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. m.in. za przejazd, ubezpieczenie i różne inne wymagane pozwolenia, dokumenty. W trakcie negocjacji mężczyzna proponował, aby wpłaty dokonać na podane imię i nazwisko za pośrednictwem punktu agencyjnego zajmującego się szybkimi przelewami. Podczas następnej rozmowy prosił o podanie numeru kontrolnego przekazu, celem potwierdzenia wpłaty. Po otrzymaniu numeru umożliwiającego wybranie pieniędzy w każdym z punktów agencyjnych, kontakt z mężczyzną, który okazał się oszustem urywał się.

W podobny sposób została oszukana mieszkanka Łańcuta. Informacje o tym oszustwie znajdziesz tutaj.

Przestrzegamy przed oszustami wyłudzającymi pieniądze za pośrednictwem tego typu ogłoszeń. Do osób poszukujących w ten sposób pracy, apelujemy o wnikliwe sprawdzanie zamieszczonych ofert i nie wpłacanie pochopnie pieniędzy osobie nieznajomej. Jeśli dokonamy przelewu nie udostępniajmy żadnych danych dotyczących przekazu – w szczególności numerów kontrolnych, które umożliwiają szybkie wybranie pieniędzy. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa, należy niezwłocznie powiadomić o tym Policję.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jas
jas
2024 lat temu

Pytanie do czerneckiego,kmiecika,przetacznika i innej maści trybunów ludowych.Odpowiedżcie młodym ludziom co im oferujecie w upadajaącym mieście Jasło?.Młodzi nie mają żadnych szans na zatrudnienie,a wam z poborami ok.20.0 tys/m-c od frazesów pyski się nie zamykają.Czy wam nie wstyd jeśli na waszych równolatkach, niekiedy z większa wiedzą od was ,ale bezpartyjnych żerują inni pseudoimporterzy pracy -krwiopijcy?Ale was to wielkie g…..o obchodzi

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Polacy to wspaniały naród! Z Polakami można wszystko! Polaków nie można obrazić. Nic ich nie rusza. Można im zabić komendanta głównego policji. Można opchnąć za pół ceny ich majątek narodowy. Można im zabić prezydenta. Można wpuścić do ich kraju tabuny spekulantów,którzy im obrobią portfele. Można im rąbnąć pieniądze,które odkładają na stare lata. Można im płacić za pracę jak Murzynom na plantacji bawełny,żeby starczyło tylko na michę. A oni zniosą jeszcze podwyżkę podatku. Można ich okłamywać bez końca i w najprymitywniejszy sposób. Nic ich nie rusza. Są wielkim,wolnym i niemożliwym do obrażenia Narodem.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x