MiastoWiadomości

Temat Straży Miejskiej w Jaśle podczas spotkania Osiedla Śródmieście (foto)

Kilka dni temu rozpoczęły się spotkania mieszkańców poszczególnych osiedli miasta Jasła z burmistrzem Andrzejem Czerneckim. Spotkania te dotyczą głównie założeń programowych i finansowych oraz polityki społeczno – gospodarczej Miasta Jasła na zbliżający się 2013 rok.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

W dniu dzisiejszym w jasielskim magistracie odbyło się spotkanie osiedla Śródmieście, na którym w początkowej fazie omówione zostały zrealizowane w bieżącym roku inwestycje na terenie Jasła oraz te, które realizowane są obecnie. Włodarze Jasła przedstawili także plany inwestycyjne oraz założenia finansowe na zbliżający się rok 2013.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Na spotkaniu z mieszkańcami osiedla zjawili się także młodzi jaślanie, inicjatorzy akcji „Jasło bez Straży Miejskiej”, którą na portalu społecznościowym Facebook polubiło już ponad 1700 osób. Inicjatorzy akcji określają ją jako obywatelską inicjatywę. Ich zdaniem strażnicy miejscy w Jaśle źle pracują. Kilkakrotnie fotoradar ustawiany między innymi na ulicy Mickiewicza oraz Krakowskiej został zasłaniany ich pojazdami. Na miejsce wzywani zostawali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którzy stwierdzali, że pojazdy zaparkowane są w sposób prawidłowy, po czym Straż Miejska odjeżdżała z miejsca wykonywania pomiaru zabierając ze sobą fotoradar.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Burmistrz: „Jesteśmy w stanie się porozumieć”

Burmistrz Miasta Jasła w rozmowie z lokalnymi dziennikarzami powiedział, iż ma na dzieję, że dojdzie do porozumienia pomiędzy przeciwnikami fotoradaru a Strażą Miejską w Jaśle. – Dyskusja, która była bardzo zaogniona na samym początku kończy się w zupełnie innym klimacie, gdyż doszliśmy do dialogu – mówił Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. Problem, który został podjęty podczas wtorkowego spotkania wymaga rozwiązania. – Jesteśmy w stanie przyjąć takie rozwiązania, które po pierwsze uspokoją całą sytuację. W obecnej chwili jesteśmy umówieni na najbliższy poniedziałek (z inicjatorami akcji – przy. red) – mówił Czernecki.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Fotoradar ma działanie prewencyjne

Fotoradar, który stawiany jest na jasielskich ulicach ma charakter prewencyjny. – Dlaczego nie ma go w miejscach, gdzie znajdują się szkoły, na przykład przy ulicy Szkolnej? – pytali przeciwnicy fotoradaru. Fotoradar został zakupiony na wniosek mieszkańców Jasła, który mówi o tym, że w mieście jest problem z nagminnym przekraczaniem prędkości. – Został on zakupiony w celu zwiększenia bezpieczeństwa, a nie jako „skarbonka” dla miasta – kwitował burmistrz Jasła.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Komendant SM: „Działanie strażników nigdy nie będzie idealne”

Po spotkaniu, komendant Straży Miejskiej w Jaśle w rozmowie z dziennikarzami lokalnych mediów powiedział, że działanie tej formacji nigdy nie będzie idealne. – Ja widzę, że cały problem leży w kwestii wykorzystania fotoradaru, gdyż głównie na tym skupiła się krytyka mieszkańców miasta. Myślę, że na początku uniemożliwiali oni wykonywanie pomiarów prędkości, ale z tego, co widzę teraz, to oni przekształcili się w straż obywatelską, która wspiera w swoich działaniach profesjonalną straż miejską – mówił Ryszard Mastej, komendant Straży Miejskiej w Jaśle.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

– Zaszła pewna sytuacja, którą nazwijmy awaryjną i musieliśmy zatrzymać się przed tym samochodem (samochód Straży Miejskiej – przyp. red). Nie wydaje mi się, żeby było to coś złego, ponieważ zatrzymaliśmy się na pasie, który przeznaczony jest do parkowania. Jak się okazało chwilę później panowie w mundurach, którzy wysiedli z tego pojazdu mieli jednak coś przeciwko. Stwierdzili, iż utrudniamy im pracę i wszelkimi sposobami próbowali nas z tego miejsca usunąć – tak relacjonują jedno ze zdarzeń młodzi mężczyźni.

Grupa jaślan jest przeciwna fotoradarowi (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Cała akcja nabrała rozgłosu dzięki portalom społecznościowym, na których mieszkańcy komentują filmy i zdjęcia dokumentujące akcje „zasłaniania fotoradarów”. Jeden z filmów dodany przez przeciwników działań Straży Miejskiej zajmuje czołowe miejsca na jednym z portalów humorystycznych Demotywatory.pl, film znajduje się także w czołówce na JoeMonster.org.

(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
007
007
2024 lat temu

w TVN 24 też był program o jaśle tak ze 3mam kciuki oby się wam udało przepędzić tych strażaków

kierowca
kierowca
2024 lat temu

W momencie, gdy z dróg wylotowych znikną tablice „Kontrola radarowa na odcinku x” powiem, że coś się zaczeło dziać. Policja to może i co 100 m stać i „suszyć”, a nie straż miejska która łupie każdego odpoczywając w samochodzie.

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Spoglądając z boku na tematy i sposób: „konsultacji”, lub informacji dotyczących {głównie założeń programowych i finansowych oraz polityki społeczno – gospodarczej Miasta Jasła na zbliżający się 2013 rok} dało się zauważyć jedno – dotychczasowe „osiągnięcia” związane z: infrastrukturą, wypoczynkiem, czy sportem wcale nie polepszają sytuacji kryzysowej związanej z deficytowym budżetem, a wręcz przeciwnie generują kolejne koszty i nakłady z budżetu – stąd nie nazywam tego osiągnięciami…. Widać też , że licznie zgromadzony aparat propagandy wypełniający 1/4 pojemności sali posiedzeń nie był i nie jest zainteresowany przedstawieniem rzetelnego przekazu opinii publicznej innych tematów pokazujący monopol i pazerność „władzy” o organizatorzy spotkania… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

jak morzna karac ludzi za przekroczenie predkosci przy ograniczeniu do 40 o 11 km czyli 51 to jakies chore
BANDA ZŁODZIEI DO łopaty z nimi.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Oto fragmenty maila p. Masteja sprzed wyborów: „…bardzo chciałem ażeby : – wprowadzić całodobowe dyżury przy monitorach – w godzinach od 22 do 6 rano skierować do służby zmotoryzowany patrol Straży Miejskiej, który w przypadku naruszenia porządku publicznego po zgłoszeniu z monitoringu podejmowałby natychmiastową interwencję – podjąć w tym temacie ścisłą współpracę z policją (wspólne patrole mieszane) Moje plany nie zostały jednak zrealizowane ze względu na to , że nie spotkały się z aprobatą mojej bezpośredniej przełożonej w osobie Burmistrza Miasta Jasła.” No to teraz realizacja w sprzyjającej atmosferze przy nowym burmistrzu; GUANO! Kolejna perełeczka: „Moim skromnym zdaniem problem Jasielskiej… Czytaj więcej »

Bubu
Bubu
2024 lat temu

Czyżby koalicja Czarnecki- Mastej czuła się zagrożona?

CHORE PAŃSTWO!!!
CHORE PAŃSTWO!!!
2024 lat temu

Czas na referendum i określenia się społeczeństwa lokalnego nie w sprawie zasadności istnienia określonych służb,czy urzędów, lecz wyceny i określenia wysokości wynagrodzenia za wykonaną pracę – przecież to my ich utrzymujemy i jesteśmy ich pracodawcami, więc mamy prawo do tego…..Czy nie jest to pasożytowanie nawet na tych najuboższych aby zaspokoić mniemanie o swojej wyższości nad innymi np. średnia dieta za posiedzenia radnego miejskiego rzędu 1000 zł, płace powyżej…. średniej krajowej – podczas gdy sam gospodarz to bankrut jadący na długach i żądający dla siebie coraz to większych profitów ……..???

vv
vv
2024 lat temu

PRAWO czy można wjechać w drogę gdzie jest ustawiony znak zakaz ruchu, zakaz wjazdu ,itd czy na czerwonym świetle można wjechać na skrzyżowanie niech ci którzy nie przestrzegają przepisów prawa o Ruchu Drogowym odpowiedzą sobie na to pytanie. Od demokracji nie daleko do anarchii.

asa
asa
2024 lat temu

Zrobmy referendum i zobaczymy co wyjdzie. Staz Miejska bedzie sie bronila bo gdzie zb]najda tak super dobra i platna prace,.

jestem z jasla
jestem z jasla
2024 lat temu

w jasle 90% parkingow jest platnych, fotoradary na wszystkich drogach, madaty za przejscie w nocy na pasach na czerwonym, to miasto jest zepsute przez czarneckiego i jego kolegów z SM lapowkowiczow. Mandaty nie sa kasowane ale „zapominaja” o nich jak tylko ma sie znajomosci. JEedna banda jedna klika i trzeba bedzie tobol spakowac i wypierdalac

Przejazdem p/Jasło
Przejazdem p/Jasło
2024 lat temu

Do wspaniałych Młodych Jaślan ! Obserwuję Wasze działania wynikające z Waszej wrażliwości na praworażdność. Macie rację! Jesteście nadzieją Jasła. Wasze stanowisko w tej korupcjogennej sprawie ( bo czym jest ta działalnośc SM ukierunkowana na biznes kasowy w oderwaniu od profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu pojazdów i pieszych) mającej znamiona wygodnictwa (wysiadywanie incognito w samochodzie) i klasycznego nękania polegającego na polowaniu z nagonką na Jeleni. Bo czym są łapanki w miejscach bezpiecznych dla użytkownikow dróg : krakowska , Lwowska itp z ustawionymi do tego celu znakami drogowymi co 20 m 70, 50 , 70 km/h (wylot na sanok) I tak na przemian… Czytaj więcej »

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x