MiastoWiadomości

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej w Jaśle oficjalnie otwarte (TV)

W niedzielę, 2 czerwca do dyspozycji mieszkańców Jasła i turystów oddany został teren rekreacyjny przy ulicy Kwiatowej w Jaśle. W ramach realizowanego przez miasto projektu na kwotę blisko pięciu milionów złotych, obszar wyrobiska pocegienialnego zamienił się w miejsce aktywnego wypoczynku.

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej oficjalnie otwarte (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Do niedawna tereny przy ulicy Kwiatowej do atrakcyjnych nie należały. Od dziś to miejsce może posłużyć za godną wizytówkę Jasła. Obiekt będzie do dyspozycji codziennie w godzinach od ósmej do dwudziestej. Trwająca od października 2011 roku inwestycja została wykonana przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle.

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej oficjalnie otwarte (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W ramach zakresu rzeczowego projektu wybudowano: cypel z altaną biesiadną, zadaszony bar grillowy z tarasem, wiatę na sprzęt pływający wraz z przystanią, pomosty pływające (zabezpieczone barierkami ochronnymi), place zabaw z bezpieczną nawierzchnią, ścieżkę zdrowia, boisko wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę i siatkówkę) o nawierzchni sztucznej, budynek zaplecza boisk sportowych, plac do siatkówki plażowej oraz budynek sanitarny ogólnodostępny.Poza tym utworzono place do grillowania oraz miejsca do gry w szachy/warcaby. Została również wybudowana droga dojazdowa i parkingi dla samochodów osobowych i autobusów.

Całkowita wartość projektu realizowanego od 2011 roku pod nazwą „Rekultywacja terenów zdegradowanych przy ulicy Kwiatowej w Jaśle” wyniosła 4 841 672,28 złotych i była współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

nz. Andrzej Czernecki, burmistrz Miasta Jasła (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Na terenie rekreacyjnym przygotowaliśmy wiele różnych atrakcji, głównie sportowych, ale jest to także wyśmienite miejsce dla osób, które chcą spędził miło czas ze swoimi znajomymi lub rodziną. Ja myślę, że z upływem czasu będzie tutaj przybywało różnych rozwiązań, z których skorzystać będą mogli turyści. Dobrze się stało, że to miejsce, które kiedyś było zaniedbane, teraz będzie przyciągało jaślan i turystów – mówił dziennikarzom Andrzej Czernecki, burmistrz Miasta Jasła.

Zobacz galerię zdjęć z oficjalnego oddania do użytku terenów rekreacyjnych przy ulicy Kwiatowej w Jaśle!

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Łajza wkurzona!
Łajza wkurzona!
2024 lat temu

Znowu zmarnowany publiczny grosz na coś,co powala na kolana nawet wykwintnego drwala…Co to jest??? Tona trawy, parę łyków wody do „żeglowania”,budy do wymuszonego biesiadowania,i pewnie toaleta do(…).A do tego droga upiększona,bo turystów będzie wiodła na jasielskiej przyrody łona…Burmistrz ma sukces,fotki,kamery…Ja będę szczery.Wolę jechać gdziekolwiek by nie dostać cholery!!!

keller
keller
2024 lat temu

jak widzę tą ryżą kobitę za burmistrzem to się gotuje w człowieku i tych łysoli z urzędu i pleban z brzuchem jak sagan !!! to jak w cyrku

emigrant
emigrant
2024 lat temu

Niech rządzący naszym „miastem” wybudują jeszcze kilka takich obiektów. Przecież należy się bawić, po co komu praca- są MOPSy, a bezrobotnych zarejestrowanych w PUP wyślijmy na kursy florystyczne i operatorów wózków widłowych… W naszym mieście można poczuć się prawie ja na zachodzie Europy- najlepiej usytuowaną grupą społeczna są emeryci i renciści.

Pj
Pj
2024 lat temu

I jak zwykle muszą być i komentarze niezadowolenia… no tak, w końcu jesteśmy w Polsce, tu ludzie zamiast się z czegoś cieszyć wolą ponarzekać. Zajmijcie się ludzie czymś pożytecznym to może w końcu zarobicie na lepsze życie i wasze frustracje spadną.

ixi
ixi
2024 lat temu

ale po co te ogrodzenia, siatki?????..drutem kolczastym ogrodzic!!!! – bez sensu wydawac na durne ogrodzenia itd

Łajza wkurzona!
Łajza wkurzona!
2024 lat temu

Pj w jakim referacie pana Andrzeja robisz?

mieszkaniec
mieszkaniec
2024 lat temu

co za lipa, teraz nie bedzie sie dalo ta ulica spokojnie przejsc w sezonie…bo wiecznie bedzie tam jakies zaczepne bydlo przesiadowalo:/ polska republika buraczana..

jasiu
jasiu
2024 lat temu

Czy ten co pokropił te tereny dał jakąś gwarancję?

Back to top button
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x