r e k l a m a
MiastoWiadomości

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej otwarte dla mieszkańców (foto)

Od pierwszego maja br. można korzystać z zrekultywowanych terenów rekreacyjnych przy ulicy Kwiatowej w Jaśle. Na miejscu starego wyrobiska cegielnianego, każdy z mieszkańców i turystów może znaleźć coś dla siebie.

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej otwarte dla mieszkańców (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Inwestycja opiewająca na kwotę blisko pięciu milionów złotych rozpoczęła się w październiku 2011 roku Miasto przekazało teren pod budowę Przedsiębiorstwu Budownictwa Komunalnego Sp. z o.o. w Jaśle, które wygrało przetarg na realizację inwestycji.

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej otwarte dla mieszkańców (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W ramach zakresu rzeczowego projektu wybudowano: cypel z altaną biesiadną, zadaszony bar grillowy z tarasem, wiatę na sprzęt pływający wraz z przystanią, pomosty pływające (zabezpieczone barierkami ochronnymi), place zabaw z bezpieczną nawierzchnią, ścieżkę zdrowia, boisko wielofunkcyjne (do gry w koszykówkę i siatkówkę) o nawierzchni sztucznej, budynek zaplecza boisk sportowych, plac do siatkówki plażowej oraz budynek sanitarny ogólnodostępny.Poza tym utworzono place do grillowania oraz miejsca do gry w szachy/warcaby. Została również wybudowana droga dojazdowa i parkingi dla samochodów osobowych i autobusów.

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej otwarte dla mieszkańców (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Na blisko pięciohektarowym terenie zainstalowane jest profesjonalne oświetlenie oraz ogrodzenie. Władze Jasła planują w przyszłości wdrożyć tam także stały monitoring. Za wyjątkiem baru grillowego i wiaty na sprzęt pływający, korzystanie z obiektów będzie bezpłatne.
Całkowita wartość projektu wyniosła 4 813 855,42 zł, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniosło 3 882 216,91 zł.

(PJ)

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

20
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
bhpqwertydzieckoJFKInformator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ciekawski
Gość
ciekawski

wie ktos czy ta koparka dalej jest na dnie ?

do keller
Gość
do keller

mało się tam osób utopiło?

sabcia
Gość
sabcia

Drogi redaktorze a gdzie tam niby została wybudowana ta droga dojazdowa? Mieszkam w okolicy i nowa droga napewno nie powstała. Już teraz jest tam problem z dojazdem w godzinach szczytu gdy pracownicy gazownictwa wyjeżdżają, a co dopiero będzie się działo jak więcej osób przyjedzie nad jeziorko aż strach pomyśleć. Sam obiekt nie można powiedzieć dla rodzin z dziećmi super , sama chętnie tam spaceruję ale co do parkingów i drogi porażka.

jolka
Gość
jolka

W altankach brak stolika i ławek, będą uzupełnione?

jaslanin
Gość
jaslanin

BZDURA! Tereny otwarte od 2 czerwca!

Informator
Gość
Informator

Dla ciekawskich i tych którzy piszą a nie wiedza odpowiadam otwarte od 1 maja a oficjalne otwarcie nastąpi 1 czerwca a ławeczki, stoliki oraz sprzęt do rekreacji wodnej będzie niebawem :).

JFK
Gość
JFK

Wszystko mi się podoba, ale jeszcze o stojakach na rowery pomyślcie. Jakieś 70% ludzi przyjeżdża tam rowerami i nie ma ich gdzie postawić. Chyba w takim miejscu stojaki rowerowe to podstawa.

Druga rzecz to brak jakiejkolwiek informacji na bramie o godzinach otwarcia obiektu. Mam nadzieję, że się pojawi. No i latem jednak pasowałoby, żeby to było otwarte minimum do 22.00.

dziecko
Gość
dziecko

a toalety jakieś tam są?

qwerty
Gość
qwerty

zakaz wędkowania,zakaz pływania,zakaz picia alkoholu i nie mam tu na myśli ostrych libacji tylko piwko do grila,obiekt czynny do 22 troszkę za wcześnie zamykany,nie ma deka cienia [oprócz wiat ]

keller
Gość
keller

to jak z tym wypoczynkiem skoro widnieje ZAKAZ WCHODZENIA DO WODY ??? a zdjęcia to pierwsza liga -gratulacje.

wielkopolanka
Gość
wielkopolanka

Jaślanie nigdy nie zadowoleni co by się dla nich nie zrobiło przecież to wspaniała sprawa !!!

Marc
Gość
Marc

Byłem 3 maja i obiekt był zamknięty….ciekawa impreza medialna dla fotografów, bo pusto na tych zdjęciach.

jarvis
Gość
jarvis

co za fotograf… ehh

1234
Gość
1234

a będzie tam można browarka wypić ? 😀

lilka
Gość
lilka

żadnych rewelacji. a fotograf ‚pięknie’ ukazał tamto miejsce. szkoda, że te zdjęcia nie pokazują właściwie nic ..

LUZAK
Gość
LUZAK

PARANOJA DLA KAŻDEGO GNOJA!

mateusz
Gość
mateusz

browarka podobno właśnie nie, a szkoda, bo jest miejsce do grillowania i altanki, wiec fajnie by było jednak przy grillu się czegoś napić

as
Gość
as

Zle zdjecia? zobacz na inne portale. na teraz jaslo i jaslo net sa na poziomie zdjecia..

ixi
Gość
ixi

TRAWE KOSIC!!!!

bhp
Gość
bhp

jak każda świeżo oddana do użytku inwestycja fajnie wygląda i trzeba powiedzieć,że jest to ciekawe zagospodarowanie zdewastowanych terenów.Ale jak życie pokazuje.Poczekajmy dwa,trzy latka ,a zobaczymy jak to będzie wyglądać.Miasto musi sie liczyć z dużymi kosztami utrzymania.A jest to nie w centrum,a na uboczu.Jeśli gazony ustawione w centrum wzdłuż ul.3-go Maja notorycznie są przewracane na jezdnie,to tam może być różnie.

Close
X