MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

To najlepszy jasielski finał WOŚP w historii. Zebrano ponad 50 tysięcy złotych!

Dopisała pogoda i dobra wola ludzi. W Jaśle pobito rekord – do puszek jasielskich wolontariuszy WOŚP-u trafiło łącznie 50 tysięcy złotych! Dotychczasowy rekord z 2008 roku to 34 tysiące. Zebrane pieniądze zasilą akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Jaśle na akcję WOŚP zebrano ponad 46 tysięcy złotych
Po rocznej przerwie „Orkiestra” Owsiaka znów wróciła na jasielski Rynek i zagrała jak nigdy dotąd. Na scenie w Jaśle wystąpiła Wanda i Banda, Plateau, Heven i inni. Najważniejszy był jednak cel – pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Zobacz fotorelację z jasielskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
To najlepszy finał w Jaśle! – mówią krótko osoby przygotowujące jasielski finał WOŚP i rzeczywiście są powody do radości. Tak dużej kwoty w Jaśle jeszcze nie zebrano, to o 18 tysięcy więcej, niż w roku ubiegłym. Dotychczasowy rekord to 34 tysiące złotych zebrane w 2008 roku.
Wanda i Banda podczas Finału WOŚP w Jaśle
Na zebraną kwotę składają się datki zebrane przez blisko 140 wolontariuszy oraz pieniądze uzyskane podczas licytacji gadżetów. Wśród licytowanych przedmiotów było kilka wyjątkowych, między innymi: ikona bieszczadzka, kolekcja monet przekazana przed Antoniego Wydro, wicekuratora oświaty oraz kalendarz Gamratu z podpisami siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów. Ciekawe gadżety przekazał na licytację także klub sportowy Gamrat Czarni Jasło.
Podczas wielkiego finału nie zabrakło tradycyjnego „światełka do nieba”.
Światełko do nieba
Finał WOŚP w Jaśle
Do tej pory dzięki akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle trafił nowoczesny sprzęt na kwotę ponad pół miliona złotych.
Patronat honorowy nad tegorocznym Finałem WOŚP w Jaśle objął: Burmistrz Miasta Jasła Andrzej Czernecki, Starosta Jasielski Adam Kmiecik. Współorganizatorzy: ZHP Hufiec Jasło, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Partnerzy: Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Państwowa Straż Pożarna w Jaśle, Powiatowa Komenda Policji w Jaśle, Ochotnicza Straż Pożarna FLORIAN w Żółkowie, Straż Miejska w Jaśle, JKS Gamrat Czarni 1910 Jasło, Zakład Karny Jasło.
Sponsorzy finału WOŚP w Jaśle
Sponsorzy: ZTS Gamrat S.A., Trafunek, Ekoprint, Sieć Jasielskich Sklepów MPM, Studio FOTOS Borys – Berkowicz, Poszukiwania Nafty i Gazu Sp. z o.o., bodman.com.pl, Tekpud, Argus Sp. z o.o., Korek Sound, Triplexsis, Nowoczesne Reklamy star-led.pl, Frogart, Baltic-Wood, Domicela, Igmar, Fabryka Armatur JAFAR, Zajazd pod Goleszem, Zakład Masarski TRIO, Restauracja Panorama, SISJiRJ „Nasz Dom”, Pizzeria Verona, Zakład Masarski Dobrucowa, Ligromet, Termo-Tech.
Szef Sztabu WOŚP w Jaśle: Agnieszka Mazur, Z-ca Szefa Sztabu: Marcin Grabek, Z-ca Szefa Sztabu: Tomasz Stępniak, Z-ca Szefa Sztabu: Bartłomiej Wilk, Komisja Finansowa: Aleksander Chwedeńczuk, Komisja Finansowa: Paulina Marek. Pozostali członkowie sztabu: Agnieszka Chociej-Grabek, Ilona Dranka, Anna Furtek Agnieszka Janowiec, Regina Kołek, Łukasz Kotulak, Jolanta Myśliwiec, Ewa Piekarska, Janusz Pruchnik, Wioletta Sokulska, Mirosław Sokulski, Liliana Stańczak, Hubert Szpyrka.
Patronat medialny sprawował portal Jaslonet.pl
Jaslonet.pl, WŻ
Zobacz fotorelację z jasielskiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

ciekawe ile pieniedzy ukradli ci co zbieraja?

soprano
soprano
2024 lat temu

Szkoda, że radni nie brali udziały w licytacji. Mogliby podnieść stawkę. Diety podwyższone to nie ucierpieliby na tym.

AeR
AeR
2024 lat temu

Jaslonet podaje że zebrano kwotę ponad 46 tyś a w wirtualnym jaśle że prawie 47 tyś więc pewnie uzbierano 46,500 o i to jest dobre podejście

KONRAD
KONRAD
2024 lat temu

No to wiemy ile w Jaśle zebrał Owsiak na bieżące życie(4,6 tys zł)!

adamo
adamo
2024 lat temu

Za sprzetem nagłaśniającym powinien siedzieć ktoś inny niż siedział.. Jak Wanda i Banda grali to ani gitary basowej nie słyszałem, ani werbla a blachy z odsłuchu perkusisty…akustyk powinien troszke się podszkolić

Pierson
Pierson
2024 lat temu

Do KONRADA:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/fundacyjnefaq
Najpierw poczytaj u źródła, a potem się wypowiadaj.

nemo
nemo
2024 lat temu

Jest rekord i jest super ! – tylko czemu nie podacie ile pieniędzy poszło na przygotowania – scena + nagłośnienie, zespoły itp…. Nie mam pretensji do Organizatorów, ponieważ bez tej kasy na rynku nic by się nie działo. Mam pretensję do tych, którzy udają, że wspomagają WOŚP jednocześnie karząc sobie za to płacić

Jan
Jan
2024 lat temu

Adamo co ty za głupoty wygadyjesz, chyba się nie znasz, wiec nie mów pierdul Wanda grała zajebiscie i plato

adamo
adamo
2024 lat temu

do Jan,
hmm.. ja nie mam nic do zespołu Wanda bo fajnie grali, tylko mam „ale” do Pana akustyka, po prostu ktoś inny powinien ustawiać mix, niestety troszke znam się na tym i wiem co mówie

czesio
czesio
2024 lat temu

Konradku,Anonimku i inni przyszli pieniacze…..wrzuciliście chociaż zeta do puszek co tak szczujecie?raczej wątpię a jeśli tak to trza było nie wrzucać i nie szukać hhh do ddd….pozdro i sie ma:P

viking78
viking78
2024 lat temu

I wystartowało jasielskie piekiełko.

Adrian
Adrian
2024 lat temu

adamo dlaczego nie poszłeś do Pana akustyka??

adamo
adamo
2024 lat temu

Bo nie miałem możliwości, ale bardzo chętnie podpowiedziałbym, tylko obawiam się co Pan akustyk na to by powiedział…?

Adrian
Adrian
2024 lat temu

i tak i i tak się podobało, Była chociaż jakaś gwiazda.. bo 2 lata temu była kicha. powiem wam że fajny zespół był na samym końcu.. pierwszy raz ich słuszałem i SUPER…

jenkins
jenkins
2024 lat temu

Powiedzcie mi tylko jedno. Skoro Owsiak tak nie lubi Kościoła to dlaczego kwestuje pod Kościołami? Wyobrażacie sobie gdyby tak ktoś z Caritasu zaczął kwestować pod wejściem na impreze WOŚP ? Owsiak ogłosiłby od razu skandal na cała Polskę. Cwaniactwo czy brak zasad?

do adamo
do adamo
2024 lat temu

cały czas podczas koncertu zespołu Wanda było jakieś drażliwe pyrczenie na przodach nie wiem jak póżniej bo nie byłem. Co do proporcji i selektywności średnio fajnie, ale pewnie dopiero się docierają chlopaki 🙂 to wcale nie takie proste!

Adrian
Adrian
2024 lat temu

pyrczenie – przecież grzali na scenie więc maszyna chodziła…

as
as
2024 lat temu

może i maszyna chodziła ale jechało na przodach ostro

kania
kania
2024 lat temu

Do Jenkisa.Rozumiem,że gdyby lubił to byłby cacy

Adam
Adam
2024 lat temu

Czy może ktoś wie co to był za zespół co ostatni grał – podobno był z Czudca ale nie wiem czy to prawda.

yorker
yorker
2024 lat temu

HAVEN to z Czudca http://www.hevenband.pl/ wokalistą jest Krzysztof Biela.

Adam
Adam
2024 lat temu

O to mi chodziło.. Na samym początku myślałem że będzie rock.. a tu fajna muza OBY TAK DALEJ i absolutnie nie w rock

Jenkins
Jenkins
2024 lat temu

Do kanii: Powiem tak:” Gdyby sie lubieli to Owsiak nie wyrzucałby księży z przystanku a za to mógłby sobie kwestowac pod Kościołami. Albo jeszcze inaczej: Gdybyś wiedział że cię ktoś nie lubi to czy chciałbys żeby wystawał pod twoim domem ?

kania
kania
2024 lat temu

Tylko dlaczego on ich tak nie lubi?

lo
lo
2024 lat temu

Czy ktoś widział Panią Senator jak wspierała „Orkiestrę”?

staszek_kieliszek
staszek_kieliszek
2024 lat temu

NIE!!!!!!!!!!!!!!.Będzie natomiast brała czynny udział czynny w jazgocie beatyfikacyjnym

Back to top button
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x