MiastoWiadomości

Trwają policyjne działania „Boże Narodzenie 2013”

We wtorek rano podkarpaccy policjanci rozpoczną działania „Boże Narodzenie 2013”. Podczas akcji będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami Podkarpacia. Tegoroczne działania zakończą się w czwartek, 26 grudnia.

Trwają policyjne działania "Boże Narodzenie 2013" (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Aby spotkać się z rodziną przy wigilijnym stole często pokonujemy wiele kilometrów. Policyjne doświadczenia wskazują, że jest to także okres wzmożonego ruchu na drogach, dlatego policjanci jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania „Boże Narodzenie 2013” potrwają od 24 do 26 grudnia.

Cel działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień policjanci kierują samochody na objazdy, a w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

przekraczanie dopuszczalnej prędkości
nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracują również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzają stan trzeźwości kierowców.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Topek
Topek
2024 lat temu

Wy lepiej nie pilnujcie bezpieczenstwa w swieta tylko lapcie narkomanow za ta marihuanen ktora sobie wstrzykuja ! Nielugo caly swiat bedzie sie tym faszerowal i cala ludzkosc wyginie

pokemon
pokemon
2024 lat temu

w wigilię wyjechałem z Wojnicza do jasła i w pierwszy dzień Bożego narodzenia wracałem z rodziną z powrotem i jakoś ani jednego radiowozu czy patrolu nie widziałem. Więc jak czuwa nasza policja nad naszym bezpieczeństwem? Pilnują fotoradarów? Bo na nich zarobek?

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x