r e k l a m a
MiastoWiadomości

Trwają przygotowania do 24. Finału WOŚP w Jaśle

Trwają przygotowania do 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu ruszy rejestracja osób, które będą kwestować na ulicach miasta i powiatu.

Trwają przygotowania do 24. Finału WOŚP w Jaśle

Od kilku dni znamy znamy szczegóły finału, który odbędzie się już 10 stycznia 2016 roku. Tym razem będzie to zbiórka finansów na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Na płycie jasielskiego Rynku stanie scena (fot. Krzysztof Czekaj, Jaslonet.pl)

W poprzednim roku na ulice miasta i powiatu wyszło ponad dwustu wolontariuszy, którzy do specjalnie opieczętowanych i oznaczonych puszek zebrali kwotę blisko 62 tysięcy złotych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2015 r. przekazała sprzęt na Oddział Geriatryczny. A były to: Kardiomonitory 2x o wartości 21 900 wózki inwalidzkie 2x o wartości – 8 800 zł podnośnik elektryczny mobilny o wartości -27 000 zł aparat do mierzenia ciśnienia o wartości – 9 200 fotel kąpielowy o wartości -13 726,99zł  Łączna wartość 80 626,99zł

– W tym roku nowością będzie możliwość rejestracji elektronicznej dla wolontariuszy. Prosimy o przygotowanie zdjęcia – najlepiej dowodowego lub legitymacyjnego w wersji elektronicznej. Ważne, jest, aby na zdjęciu widoczna była twarz kwestującego – mówi Bartłomiej Wilk ze Stowarzyszenia Consensus, które jest jednym z organizatorów imprezy.

Wzorem lat poprzednich – nie zabraknie Finału na Rynku

Wzorem lat poprzednich w Jaśle odbędzie się także specjalne wydarzenie na płycie jasielskiego Rynku. Kilka szczegółów zdradził nam jeden z organizatorów. – Będzie światełko do nieba, będzie także koncert gwiazdy. Tyle mogę zdradzić – dodaje Bartłomiej Wilk.

Szefem Sztabu jest Agnieszka Mazur. Sztab będzie funkcjonował  przy Jasielskim Stowarzyszeniu Consensus.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Na tyle milionów zebranych to te 80 tyś to parodia, jak by zoorganizowali akcje zbiórki na szpital w mieście to więcej by uzbierali.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x