MiastoWiadomości

„Trzeźwy Poranek” w powiecie jasielskim

Wczoraj na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali kilkaset pojazdów. Zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierowców, sprawdzali także przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach ochronnych.

"Trzeźwy Poranek" w powiecie jasielskim (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Wczoraj od rana, w wyznaczonych punktach na drogach powiatu jasielskiego, funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

W czasie „Trzeźwego poranka” funkcjonariusze skontrolowali blisko sześćset pojazdów. W trakcie kontroli ujawnili jednego kierowcę pod wpływem alkoholu. Oprócz stanu trzeźwości policjanci sprawdzali także, czy kierowcy i pasażerowie stosują się do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone kolejne takie działania.

Łącznie na drogach Podkarpacia, w trakcie prowadzonej akcji policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 20 tys. kierujących pojazdami. Funkcjonariusze ujawnili 32 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu, zatrzymali też 28 uprawnień do kierowania.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienie wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ted
ted
2024 lat temu

No jak tak można….ludzie jadą na roraty, a tu….. 🙂

syfon
syfon
2024 lat temu

trzeżwy poranek należy zrobić w losowo wybranym dniu,a nie po andrzejkach,wtedy każdy wie,że będą kontrole i nie jedzie.ale może trzeba przyjrzeć się bardziej doświadczonym(ameryka) i ustalić limit np. na 0,7?.prawo tak samo ma się do pracowników,czy ktoś z komendy jasielskiej sprawdza stan trzeźwości urzędników starostwa,czy magistratu?.jeżeli tak to proszę tu o odpowiedź-nie taką,że owszem,czasem,wyrywkowo,ale ostatnio nie pamiętam.według mnie nie było nigdy takiej interwencji(poza zgłoszeniami mieszkańców)

ls
ls
2024 lat temu

znowu paru chłopa na kacu udu.pili

shimura
shimura
2024 lat temu

To czyste chamstwo

nickkedledeon
nickkedledeon
2024 lat temu

znowu psy łapiom

nickkedledeon
nickkedledeon
2024 lat temu

no

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x