r e k l a m a
MiastoWiadomości

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Jaśle

Pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości w poniedziałek 20 lutego rozpocznie się „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Celem akcji  jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jasielska Policja również włącza się do tych działań.

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw w Jaśle

Od 20 do 25 lutego bieżącego roku po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta jest związana z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw obchodzonym 22 lutego. Głównym celem tych działań jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz umożliwienie takim osobom uzyskania informacji na temat przysługujących im uprawnień.

Doświadczenia ostatnich lat wskazują, że akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem i istnieje potrzeba jej kontynuowania. Jasielscy policjanci po raz kolejny aktywnie włączą się do tych działań. W czasie Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw funkcjonariusze oraz przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle, będą pełnić dyżury, w trakcie których mieszkańcy naszego powiatu, jak też wszyscy zainteresowani, będą mogli uzyskać niezbędną pomoc.

Działania pomocowe, podejmowane na rzecz ofiar przestępstw, będą polegały przede wszystkim na udzielaniu porad prawnych oraz informacji o instytucjach wspierających ofiary przestępstw. W jasielskiej komendzie oraz ośrodku interwencji kryzysowej uruchomiony zostanie punkt informacyjny, w którym osoby zainteresowane będą mogły otrzymać informacje m.in. o swoich prawach, obowiązkach, procedurach i etapach postępowania prawnego oraz instytucjach pomocowych.

Dyżury pełnione będą w godz. od 10 do 14 w dniach :

–  od 20 do 21 lutego br. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Jaśle ul. Szkolna 21 – tel. 13 44 85 838,

– od 22 do 25 lutego br. w  Komendzie Powiatowej Policji w Jaśle ul. Kościuszki 26, pok. nr 212, tel. 13 44 38 343.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
parkingowy
parkingowy
2024 lat temu

Akurat zgłoszona uwaga nie dotyczy przemocy,a dotyczy pomocy w usunięciu z placy parkingowego oo.franciszkanów wiaty po żywej szopce z ogromną gwiazdą betlejemską.Za trzy dni Wielki Post i w żaden sposób ten widok nie łączy się z okresem wielkiego postu

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

TAK JESTEM OSOBA POKRZYWDZONA PRZEZ OBECNY CHORY SYSTEM I „RZĄDZĄCYCH ” I KTO DZISIAJ CHCE MI POMÓC???- TO NIECH TU OFICJALNIE TU NA FORUM MI ODPOWIE JAK WYŻYĆ ZA MINIMUM BY SPEŁNIĆ MINIMALNE POTRZEBY WEGETACJI – ZA TO W TAKI SPOSÓB WYCENIONO WARTOŚĆ MOJEJ PRACY – A CO GWARANTUJE MI KONSTYTUCJA……..

DYZMA
DYZMA
2024 lat temu

PEDALY FRANCISZKANIE DO ROBOTY BUZERANTY

ixi
ixi
2024 lat temu

DYZMA blysnal „intelektem”…dziwie sie ze publikujecie takie prymitywne i nic nie wnoszace bzdury..

parkingowy
parkingowy
2024 lat temu

do DYZMY.Jeśli tylko na tyle Ciebie stać,to jest to typowe dla ludzi miernych.Można komuś zwracać uwagę,ale nie językiem rozporkowym,jak to czynił i czyni Urban.Można kogoś śmiertelnie nie lubieć.Jeśli się nie było uczestnikiem ,świadkiem zdarzenia/chyba,że tak/,toteż i nie można innych obdzierać z czci i wiary.

parkingowy
parkingowy
2024 lat temu

Tak filtrować informację.Przecież Wasz mocodawca w zależności od upodobania nie zezwala lub zezwala na publikację.Przecież jest to Forum upodobań i Was jako publikatorów

Zobacz także
Close
Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x