MiastoWiadomości

Uchronić przed zamarznięciem

Jesień i zima, to czas, kiedy policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować komuś życie.

Uchronić przed zamarznięciem

Niskie temperatury stanowią zagrożenie dla osób, które w mroźne dni i noce przebywają bez dachu nad głową. Tragiczny finał może mieć noc spędzona na ławce podczas nawet niewielkich mrozów, dlatego policjanci patrolują te miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, narażone na wychłodzenie. Funkcjonariusze sprawdzają dworce, opuszczone budynki, ogródki działkowe, parki i skwery.

Policyjne patrole nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem – jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy bez reakcji obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

Policja apeluje również o informowanie ośrodków pomocy społecznej o osobach bezdomnych, starszych mieszkających samotnie, w trudnej sytuacji materialnej, których życie i zdrowie może być zagrożone podczas mrozów.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki uruchomił specjalną infolinię – pod bezpłatnym, całodobowym numerem 987 pomoc znajdą osoby bezdomne z województwa podkarpackiego wymagające pomocy w okresie zimowym.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x