MiastoWiadomości

Umowa na rozbudowę jasielskiego szpitala podpisana

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Jaśle podpisano umowę na rozbudowę jasielskiego szpitala. To jedna z najważniejszych inwestycji w Powiecie Jasielskim w ostatnich latach, której całkowity koszt wyniesie około 21 mln zł. Podpisana dziś umowa na przebudowę bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni opiewa na ponad 16 mln zł. Inwestycja ma się zakończyć do października 2018 roku.

Umowa na rozbudowę jasielskiego szpitala podpisana
Umowa na rozbudowę jasielskiego szpitala podpisana

Zwycięzcą postępowania przetargowego, a jednocześnie wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, została warszawska firma ERBUD S.A.

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Jaśle spotkali się przedstawiciele powiatu, szpitala oraz wykonawcy inwestycji, by podpisać umowę. W imieniu inwestora podpis złożył dyrektor jasielskiego szpitala Michał Burbelka, natomiast po stronie wykonawcy: dyrektor Mirosław Młynarski.

Oprócz przedstawicieli władz powiatowych, inwestora i wykonawcy zadania w spotkaniu udział wzięli również poseł Bogdan Rzońca i radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Wojciech Zając, którzy wspierali starania powiatu o pozyskanie środków na rozbudowę jasielskiego szpitala. Wszyscy zapewniali, że zdają sobie sprawę z wagi inwestycji i dołożą wszelkich starań, aby Szpital Specjalistyczny w Jaśle nadal się rozwijał.

– W grudniu 2016 roku Zarząd Powiatu w Jaśle zdecydował o odstąpieniu od realizacji projektu na rozbudowę o wartości szacunkowej około 88 mln zł i przystąpił do realizacji nowego projektu, który dawał możliwość uzyskania dofinansowania z RPO – mówił Starosta Jasielski Adam Pawluś.

Przypomnijmy, że we wrześniu br. jasielski szpital uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 na realizację projektu: „Rozbudowa i doposażenie Bloku Operacyjnego oraz Centralnej Sterylizacji Szpitala Specjalistycznego Jaśle wraz z niezbędną infrastrukturą na rzecz zapewnienia kompleksowej opieki zdrowotnej” w wysokości 9 988 352 zł.

Projekt obejmuje rozbudowę i doposażenie istniejącej infrastruktury szpitala wraz ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń dla potrzeb bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji. Dotychczasowe pomieszczenia bloku operacyjnego zostaną przebudowane i rozbudowane w obrębie dachu, co pozwoli na uruchomienie sali nadzoru pooperacyjnego.

Obecna centralna sterylizacja zostanie rozbudowana poprzez adaptację pomieszczeń obecnie nieeksploatowanych, w których mieściła się poprzednio kotłownia. Blok operacyjny jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania oddziałów zabiegowych tj. Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Oddziału Ortopedii, Traumatologii, Mikrochirurgii i Chirurgii Ręki, Oddziału Otolaryngologii i Oddziału Ginekologiczno – Położniczego. Aby blok mógł służyć wyżej wymienionym oddziałom konieczna jest Centralna Sterylizacja, która zabezpiecza także pozostałe komórki organizacyjne szpitala.

W pierwszym etapie realizacji inwestycji wyłoniono wykonawcę, który przebuduje blok operacyjny i centralną sterylizatornię. Przetarg na realizacje zadania pn. „Przebudowa, rozbudowa, nadbudowa Bloku Operacyjnego oraz przebudowa pomieszczeń Centralnej Sterylizatorni wraz z niezbędną infrastrukturą w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle” wygrała firma ERBUD S.A. z Warszawy, która złożyła ofertę o wartości 16 643 403,59 zł brutto.

W drugim etapie ogłoszony zostanie przetarg na wyposażenie bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni.

Całość inwestycji szacowana jest na ok. 21 mln zł (I i II etap), przy dofinansowaniu z RPO WP w wysokości 9.988.352,03 zł. Zadanie to będzie realizowane do października 2018 r.

Przewidywany harmonogram prac w ramach I etapu przedstawia się następująco:

  1. podpisanie umowy – 29.11.2017 r.
  2. przekazanie placu budowy – 30.11.2017 r.
  3. przygotowanie inwestycji (roboty wyburzeniowe) – wartość ok. 150 tys. zł – do 31.12.2017 r.
  4. prace na o Bloku Operacyjnym i Centralnej Sterylizatorni
  5. wyłączenie bloku – maj, czerwiec 2018 r.
  6. zakończenie prac – wrzesień 2018 r.
  7. instalacja ruchomego sprzętu medycznego – wrzesień 2018 r. (II etap prac).

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x