InwestycjeWiadomości

W Łazach Dębowieckich mają nową szkołę podstawową

Szkoła Podstawowa w Łazach Dębowieckich
W Łazach Dębowieckich dokonano oddania do użytku nowego budynku Szkoły Podstawowej. Uroczystości poświęcenia i otwarcia szkoły miały miejsce 17 października br.
To dzień długo oczekiwany przez dzieci, nauczycieli i mieszkańców wsi. Do tej pory dzieci uczyły się w starym budynku, w którym znajdowały się zaledwie trzy sale lekcyjne, co w praktyce oznaczało naukę w porach popołudniowych. Budowę budynku rozpoczęto w 1998r. i trwała ona 12 lat. Budynek składa się z dwóch części: w jednej części znajduje się dom ludowy a w drugiej szkoła, jadalnia i kuchnia. Środki na ten cel pochodziły głównie z budżetu gminy oraz w niewielkiej części z dotacji Urzędu Marszałkowskiego i Kuratorium Oświaty oraz w ostatnim czasie z dotacji celowej Ministerstwa Edukacji Narodowej. Łączny koszt całego zadania, czyli budowa wraz z wyposażeniem placówki wyniósł 2 643 000 zł, z czego około 458 tys. zł stanowiła dotacja.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. koncelebrowaną przez Ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Następnie wszyscy udali się na plac szkolny, na którym odbyła się dalsza część uroczystości: przecięcie wstęgi, poświęcenie budynku oraz tablic upamiętniających nadanie szkole imienia Jana Pawła II i otwarcie placówki oraz uroczyste przekazanie sztandaru.
Fotorelacja:
Wójt Gminy Dębowiec Zbigniew Staniszewski w swoim wystąpieniu wyraził radość z obecnego nowoczesnego budynku i wdzięczność wszystkim, którzy o niego czynili starania. Podziękowania skierował m.in. do byłego wójta, radnych, sołtysów, dyrektorów, którzy swoimi staraniami i uporem przyczynili się do tego, że młodzież może uczyć się dziś w godziwych warunkach. Swojej radości nie kryła również Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łazach Dębowieckich Jolanta Byczek: – Dziś możemy przejść z małej szkółki do takich godziwych warunków, do szkoły XXI wieku, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce, będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania i będzie można wyjść naprzeciw potrzebom uczniów.
Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Marszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, licznie przybyli zaproszeni goście, między innymi: księża, dyrektorzy sąsiednich szkół, radni, sołtysi, pracownicy gminy oraz byli radni i sołtysi wsi. Swój głos w tym dniu miała również młodzież szkoły, która przygotowała okolicznościowy program artystyczny i mogła zaprezentować swój dorobek.
Sabina Gugulska
UG Dębowiec

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x