MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle była kolejnym miejscem spotkania policjantów z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest kształtowanie wśród najmłodszych bezpiecznych postaw i zachowań w  ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Policjanci od początku nowego roku szkolnego spotykają się z uczniami, by przypomnieć najmłodszym, jak powinni zachować się na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola lub szkoły. Kolejnym miejscem spotkania funkcjonariuszy z maluchami była Szkoła Podstawowa nr 10 w Jaśle.

W trakcie lekcji dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, uczyły się  jak postępować w sytuacjach stanowiących dla nich zagrożenie, aby uchronić się od wypadku. Najmłodsi ćwiczyli również umiejętność rozróżniania podstawowych znaków drogowych, prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych oraz wysłuchali pogadanki o konieczności stosowania elementów odblaskowych.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Bohaterem dnia został SpongeBob Kanciastoporty – ekspert w sprawach bezpieczeństwa.  Policjantki, które spotkały się z dziećmi, przekazały uczniom specjalnie stworzony materiał wideo z jego udziałem. Znana dzieciom kreskówkowa postać wprowadza maluchy do świata zasad ruchu drogowego, a wszystko przedstawia w humorystyczny sposób, dzięki czemu łatwiej przyswajają one przekazywane treści.

Dzieci otrzymały również plakat promujący kampanię „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”. Będzie on każdego dnia przypominał  uczniom o podstawowych zasadach zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stara
stara
2024 lat temu

A czy dzieci dostały odblaski?
bo ztekstu wynika,że „zostały pouczone’…..

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x