MiastoWiadomości

W wieku 85 lat zmarł lek. med. Adam Kucharzyk

Adam Kucharzyk był zasłużonym dla mieszkańców Jasła i powiatu lekarzem medycyny – specjalistą chorób skórnych oraz społecznikiem.

lek. med. Adam Kucharzyk

Urodził się 11 października 1930 roku w Wilczyskach, w rodzinie kolejarskiej, jako syn Stanisława i Anny. Wychowany został w duchu szacunku do ludzi i miłości do Ojczyzny. Jego ojciec walczył w pierwszej wojnie światowej o niepodległość Polski. Za bohaterstwo i zasługi bojowe został odznaczony Krzyżem Virtuti Militari.

Do szkoły podstawowej uczęszczał w swojej rodzinnej miejscowości, gimnazjum kończył w Tarnowie i tam złożył egzamin dojrzałości. Po maturze zgodnie ze swoim powołaniem zdecydował się podjąć studia medyczne. W latach 1950-1956 studiował na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę zawodową w szpitalu w Gorlicach. Po roku przeniósł się do szpitala w Radomiu.

W 1962 roku przybył do Jasła. Od razu podjął pracę lekarza. Pełnił między innymi funkcję p.o. ordynatora Oddziału Skórnego Szpitala Powiatowego w Jaśle. W 1968 roku zdał egzamin specjalistyczny zakresie dermato-wenerologii uznany został za specjalistę II stopnia w tej dziedzinie wiedzy medycznej. Po zdaniu egzaminu przez wiele lat z oddaniem i zaangażowaniem jako ordynator kierował Oddziałem Skórnym tutejszego szpitala. Pracował też w Poradni Dermatologicznej w Jaśle.

Przez cała swoją karierę zawodową Adam Kucharzyk był przykładem oraz wzorem lekarza z powołania, całym sercem oddanego swoim pacjentom. W całym środowisku lokalnym był wyjątkowo znany jako lekarz, który prywatną praktyke prowadził niemal w formie działalności charytatywnej i społecznej. Sam niejednokrotnie udzielał pomocy finansowej swoim pacjentom.

Był ceniony za wielkie serce, serdeczność oraz za wyjątkowe indywidualne podejście do każdego człowieka. Pełnił różne funkcje społeczne oraz samorządowe. Przez dwie kadencje w latach 1990-1994 oraz 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej Jasła. Aktywnie pracował w komisjach Rady Miejskiej. Ceniono go za duże doświadczenie, mądre i cenne rady, wynikające z jego dużej wiedzy i mądrości życiowej.

Za długoletnią pracę Adam Kucharzyk otrzymał m.in. odznaczenie: Złoty Krzyż Zasługi, odznakę „Za zasługi dla województwa krośnieńskiego”. W 2007 roku Rada Miejska Jasła nadała Adamowi Kucharzykowi tytuł „Zasłużony dla Miasta Jasła” za wybitne zasługi w dziedzinie ochrony życia, a także za działalność w zakresie oświaty i nauki.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
nick
nick
2024 lat temu

[*] [*] [*]

jasia
jasia
2024 lat temu

tak , ten lekarz leczyl prawie za darmo ,podobno tato ktory tez byl lekarzem dal mu wskazowke na zycie , gdy byl mlody , zeby sie nigdy nie dorabial na ludzkim nieszczesciu ,dlatego tak niewiele zadal za swoje cenne uslugi niech Bog mu wynagrodzi i da wieczny odpoczynek

MAJ
MAJ
2024 lat temu

[*] [*]

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x