PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

Wiemy, kto będzie kontrolował Urząd Miasta

W drugiej części dzisiejszej sesji, radni miejscy obradowali w kwestii podjęcia uchwał dotyczących powołania Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Finansowo-Budżetowej. Znamy już składy osobowe tych komisji.

Sesja Rady Miasta Jasła (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Zanim doszło do przegłosowania uchwały dotyczącej powołania komisji, radni dali przedsmak tragikomedii znanej z wielu obrad ubiegłej kadencji.
Ze względu na zgłoszonych 9 kandydatów do Komisji Rewizyjnej, konieczne było przeprowadzenie głosowania, które miało wyłonić 7-osobowy skład.  Procedura głosowania miała mieć charakter jawny, poprzez zaznaczenie siedmiu z dziewięciu nazwisk na kartach do głosowania, które dodatkowo każdy radny musiał podpisać swoim imieniem i nazwiskiem, w przeciwnym wypadku głos mógł być nie ważny. Z takim sposobem oddania głosu nie do końca zgadzał się radny Stachaczyński.
Tadeusz Stachaczyński, PSP (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Ja się pytam uprzejmie, jeśli się pomylę a mam już swoje lata i napiszę tu Stanisław Zając na mojej kartce? – zastanawiał się Tadeusz Stachaczyński wskazując na kartę służącą do głosowania.
Wcześniej radny Stachaczyński podzielił się z Radą swoją wątpliwością dotyczącą zasadności powołanej Komisji Skrutacyjnej do przeprowadzenia głosowania jawnego.
Komisję Skrutacyjną powołuje się w celu przeprowadzenia głosowania tajnego, natomiast głosowanie imienne (jawne – przypis red.) przeprowadza przewodniczący obrad – twierdził Tadeusz Stachaczyński.
Panie Tadeuszu, proszę pokazać gdzie to jest napisane w statucie, że Komisja Skrutacyjna może tylko.. – mówiła Elżbieta Bernal, przewodnicząca rady miasta.
Proszę Panią, Pani nie ma takich uprawnień żeby mnie zmusić pokazywania czegokolwiek, proszę zapytać prawnika – odpowiedział Stachaczyński.
Najważniejsze komisje uchwalone
Komisja Rewizyjna będąca prawdopodobnie najważniejszą komisją Rady Miasta pełni funkcję kontrolną. Głównym jej zadaniem jest kontrolowanie oraz nadzorowanie wykonywanego przez Burmistrza budżetu. W składzie tej komisji, decyzją Rady Miasta, zasiądą: Andrzej Dybaś, Adam Koszelnik, Alicja Nowosielska, Tadeusz Stachaczyński, Maria Szańca, Stanisław Zając, Leszek Znamirowski.
Oprócz nadzoru pracy Burmistrza, Komisja Rewizyjna ma możliwość kontroli miejskich jednostek organizacyjnych i jednostek pomocniczych Miasta pod względem legalności, gospodarności, rzetelności, celowości, oraz zgodności dokumentacji ze stanem faktycznym.
Podczas dzisiejszej sesji radni zdecydowali również o powołaniu Komisji Finansowo-Budżetowej. Przedmiotem jej działania jest opiniowanie projektu budżetu miasta, opracowywanie i opiniowanie wniosków pozostałych komisji merytorycznych Rady w zakresie gospodarki finansowej.
Członkami Komisji Finansowo-Budżetowej zostali: Elżbieta Bernal, Urszula Czyżowicz, Wacław Dusza, Roman Kościow, Henryk Rak, Tadeusz Stachaczyński, Leszek Zduński.
Nazwiska przewodniczących Komisji Rewizyjnej i Finansowo-Budżetowej będą znane po ich ukonstytuowaniu się.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kardynał
kardynał
2024 lat temu

Panie Tadeuszu – niech Pan nie ryzykuje ze Panią Bernal – bo jak Ona się pogniewa to … – na panią Burmistrz też się pogniewała. I jak to się skończyło ??!!

bolo
bolo
2024 lat temu

nie zamieszczajcie fotek Stachaczyńskiego bo wygląda jak sowa z tą jednak różnicą że ta druga jest mądra , a ten kolejowy karierowicz ciemny że hej .

aga
aga
2024 lat temu

Panie Stachaczynski powiedz pan co przez ostanie 16 lat zasiadania w radzie udało się panu zdziałać na rzezc miasta i krajowic a nie zajmuj się pierdołami. Oj wynik wyborczy był cieniutki.

kor
kor
2024 lat temu

Skoro pan Stachaczyński nie jest pewny czy potrafi się podpisać to co on tam robi?

ble ble ble
ble ble ble
2024 lat temu

a co to Pana Czeluśniaka nie wybrali do żadnej z komisji????? jaka szkoda!!! hhhm no to ploteczki się jednak potwierdzą!! Pan C. za to żeby być cichutko ma dostać fotelik z niezłą pensyjką. Zresztą sam bym się za taką fuchę uciszył!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

– Ja się pytam uprzejmie, jeśli się pomylę a mam już swoje lata i napiszę tu Stanisław Zając na mojej kartce? – zastanawiał się Tadeusz Stachaczyński wskazując na kartę służącą do głosowania.
CHLOPIE JAK TY NIE JESTES W STANIE POPRAWNIE ZROBIC TAKIEJ DROBNOSTKI, TO PO JAKA CHOLERE TY SIE PCHASZ DO RZADZENIA I REPREZENTOWANIA MIASTA!
NA EMERYTURE, JAK SIE NIE CZUJESZ NA SILACH…nie szukaj wymowki !

BARON
BARON
2024 lat temu

Ten skład komisji gwarantuje rzetelność kontroli.Sami specjaliści jak widać od biznesu…Ręce opadają i nie tylko,jak się na to patrzy,co się wyrabia…

psycholog
psycholog
2024 lat temu

To dziwne że taki ciemny, bo ja już pogubiłem rachube ile to kadencji w tej radzie siedzi i do tego jeszcze do dwóch najważniejszych komisji wybrany. Nic tylko jemu pogratulować tej ciemnoty a tobie twojej mądrości.

1lng
1lng
2024 lat temu

od czego jest ostatni przycisk na pilocie na zdjęciu? Zgłaszam haka, czy wzywam kapitana hook’a do pomocy :D. Nie ma co tak wyraźnie te ręce narysowane 😛

kolejarz
kolejarz
2024 lat temu

Tylko dawniej słuszne było powiedzenie : kto ma w głowie olej to idzie na kolej. Terez co widać po „sowie” kolejarz z minimalną chociażby ilością oleju ucieka do polityki. Ciekawe czy na kolei mógł tak filozofować. I drugie pytanie retoryczne: Jak kolej nie upadnie jeżeli straci takiego orła lub sowę.

do kolejarz
do kolejarz
2024 lat temu

Masz całkowitą rację. To jest typ „chłopskiego filozofa” na ale i to może za dużo powiedziane.

ok
ok
2024 lat temu

no wlasnie jest sie przewodniczaca[Bernal] i z-ca Zdunski i obydwoje w komisji budzetowej-czy to normalne? aby tylko kasa i to sie liczy.

kobieta
kobieta
2024 lat temu

niestety nic nie wykryja komisje rewizje kontrole -bo co moze byc do wykrycia,urzad bedzie pracowal jak do tej pory,
to sa pozory ze nowy urzad bedzie parcowal

ja
ja
2024 lat temu

jestem dumna że głosowałam na tych kandydatów którzy nie przeszli bo to co się zaczyna dziać i te osoby w komisjach to żenada,żenada ale ci etatowi radni nie mają za grosz poczucia przyzwoitości i mało tego udają że nikt nic nie wie a w kościółku pierwsza ławka Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy pożyjemy zobaczymy hihi

ja
ja
2024 lat temu

szopa

Back to top button
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x