r e k l a m a
Wiadomości

Wiosna w mieście

Jasło powitało wiosnę 11 500 tysiącami krokusów oraz 12 tysiącami bratków, które zostały zasadzone na trawnikach i rabatach w centrum miasta. Nasadzenia rozpoczynają się od ulicy Kazimierza Wielkiego, poprzez ulicę Kościuszki i kończą się na ulicy 3-go Maja. Krokusy posadzono w pięciu różnych kolorach, bratki w dziesięciu.

Wiosna w mieście

Po nasadzeniach 1500 krokusów na rondzie „Solidarności” w 2008 roku, które sprawdziły się jako element dekoracyjny, postanowiliśmy kontynuować tego typu nasadzenia w dalszej części miasta. Z tego powodu posadziliśmy dodatkowe 10 tysięcy cebulek – mówi Joanna Pawelec, inspektor Wydziału Ochrony Środowiska UMJ. – Cieszy nas to, że pomysł takich kwiecistych trawników tak bardzo spodobał się mieszkańcom Jasła – dodaje J. Pawelec.

Bratkami zostały ozdobione głównie rabaty miejskie, donice oraz ronda. Kwiatki te powinny zdobić nasze miasto do końca maja, z kolei krokusy powinny zdobić trawnik przez około dwa  tygodnie. – Długość kwitnienia krokusów  uzależniona jest od stopnia nasłonecznienia. Po przekwitnieniu przez kilka tygodni regenerują cebulki intensywnie asymilując przy pomocy liści. Po tym okresie, liście obumierają i można swobodnie pielęgnować trawnik, a krokusy oczekują pod ziemią do następnej wiosny – wyjaśnia J. Pawelec.

UM Jasła

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
2023 lat temu

Tak ,pudru to k…. w Jaśle nie brakuje, by przykryć wszechobecne g….

S-S
S-S
2023 lat temu

pomysł ciekway,aczkolwiek kosztowny ,bowiem krótkotrwały.Sądzić należy,że jest to pomysł wstępny ukwiecenia szarych trawników w mieście. W następnych sezonach inicjatorzy mający wiedzę fachową zastosują ozdobne wieloletnie roślinki,które przez długi czas będą ukwiecać skwery.

PiS-man
PiS-man
2023 lat temu

11,5 mln krokusów posadzono? Widać, że za rządów nowych władz wszystkiego będzie w Jaśle więcej. Zwłaszcza przesady! 😀

ona
ona
2023 lat temu

co by zrobił i czego nie zrobił, to zawsze źle. Nie pasi jednemu i dugiemu skwaszonemu, to proszę bardzo niech sobie zasadzi takie jak chce w doniczce

Jaślanka
Jaślanka
2023 lat temu

pragnę zauważyć, że krokusy są chronione.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x