r e k l a m a
MiastoWiadomości

Wkrótce Święta zadbajmy o to by były bezpieczne

Święta już za parę dni, niewiele czasu pozostało na dokonanie ostatnich zakupów, wszędzie tłok, ścisk, pełno ludzi. Zapewne ta świąteczna bieganina nie umknie uwadze osób, które w wirze przedświątecznych zakupów upatrują okazji dla swej przestępczej działalności. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Wkrótce Święta zadbajmy o to by były bezpieczne (fot. archiwum)

Okres przedświąteczny to czas „ żniw” dla kieszonkowców. Przyciąga ich tłok i kusi tzw. łatwy łup. Najczęściej wybierają oni na teren swojego działania place targowe, centra handlowe i przystanki komunikacji publicznej, czyli miejsca najbardziej uczęszczane. Kieszonkowcy stosują wiele metod by odwrócić uwagę potencjalnej ofiary. Zazwyczaj działają w zorganizowanych grupach, ale też pojedynczo. Wykorzystują zamieszanie i tłok, często sami go wywołują by ułatwić sobie kradzież.

Apelujemy do wszystkich, którzy w najbliższych dniach wybierają się na zakupy, aby zwracali uwagę na własne mienie i nie stwarzali warunków sprzyjających kieszonkowcom:

  • nic tak nie przyciąga uwagi złodzieja jak wypełniony banknotami portfel, dlatego płacąc za zakupy nie prezentujmy jego zawartości,
  • w miejscach zatłoczonych trzymajmy torebkę czy plecak przed sobą, tak aby zawsze mieć je „na oku”,
  • nie nośmy rzeczy wartościowych w reklamówkach, które łatwo rozciąć czy w koszyku, gdzie są łatwym łupem,
  • nie trzymajmy portfela, dokumentów, kluczy do mieszkania w tylnych kieszeniach spodni, czy zewnętrznych kieszeniach kurtek.

Święta to dla wielu z nas również czas wyjazdów, odwiedzin najbliższych. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem właściwie zabezpieczyć mieszkanie, by uniknąć wizyty „nieproszonych gości”. Pomocny będzie na pewno zaufany sąsiad, który otoczy opieką nasz dom.

Uważajmy także na oszustów-domokrążców. Gdy nabierzemy jakichkolwiek podejrzeń wobec nieznajomych, nie wpuszczajmy ich do domu, nie przekazujmy im żadnych pieniędzy, poinformujmy o tym Policję.

Aby ograniczyć działalność osób, które upatrują okazji dla swojego przestępczego procederu, policjanci będą w tym czasie w większym stopniu obecni w miejscach zagrożonych. Będą pełnić służbę w umundurowaniu, ale też w ubraniach cywilnych. Zrobią wszystko, aby podczas przedświątecznych przygotowań i zakupów nie spotkało nas nic złego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x