MiastoWiadomości

Włamują się do domów gości weselnych. Także w powiecie jasielskim

Domy, których mieszkańcy przebywali na przyjęciach weselnych, upodobali sobie włamywacze. W sierpniu na Podkarpaciu doszło do kilku tego typu kradzieży. Policja radzi, jak uniknąć takiego włamania. Noc z soboty na niedzielę, z 10 na 11 sierpnia br., powiat jasielski. Do domu, którego mieszkańcy bawili się wówczas na przyjęciu weselnym, ktoś wszedł wyłamując wcześniej kwaterę okienną. Złodziej zabrał gotówkę i biżuterię.

Włamują się do domów gości weselnych. Także w powiecie jasielskim (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)

Noc z soboty na niedzielę, z 17 na 18 sierpnia br., jedna z miejscowości powiatu przeworskiego. Włamywacz korzysta z okazji – przez szczelinę w uchylonym oknie otwiera sąsiednie skrzydło i wchodzi do środka. Przeszukuje pokoje, zabiera gotówkę i kilkadziesiąt kopert z pieniędzmi, które para młoda otrzymała w ślubnym prezencie.

Noc z soboty na niedzielę, z 24 na 25 sierpnia br., okolice Kolbuszowej. Złodziej wchodzi do domu, zabiera kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wcześniej wyłamuje okno. Dom jest pusty, mieszkańcy są na przyjęciu z okazji zamążpójścia.

Policjanci notują coraz więcej tego typu kradzieży z włamaniem. Celem przestępców są domy, których mieszkańcy są na przyjęciach weselnych. Złodzieje włamują się w sobotni wieczór, zabierają pieniądze i cenne drobiazgi. Były przypadki kradzieży kopert z pieniędzmi, które państwo młodzi przywieźli po ceremonii, by były bezpieczne. Potem wracali na przyjęcie.

Policja poszukuje sprawców wszystkich tych czynów, nie jest wykluczone, że włamań dopuścili się ci sami przestępcy.

Warto pamiętać, że pusty dom zawsze kusi złodzieja. Ci prowadzą swoiste rozpoznanie, zanim zaatakują. Dobrze wiedzą, że domowników nie będzie od sobotniego popołudnia do późnej nocy, bo będą na przyjęciu. Często weselnicy sami zachęcają złodziei – na ogrodzeniach domów państwa młodych wieszają dekoracje, baloniki etc. To cenna wskazówka dla włamywacza.

Wybierając się na przyjęcie warto poprosić sąsiada, znajomego czy krewnego, by na czas naszej nieobecności zaopiekował się domem.

KWP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
filip golarz
filip golarz
2024 lat temu

To pewno jest gang Olsena

keller
keller
2024 lat temu

Obchody Święta Wojska Polskiego-stoją wszyscy jak WYPAŚIONE słupy soli ,ludzie troszkę życia ,to że oszukujecie nas to już Wasza sprawa,nie my będziemy Was za to rozliczać !!! Wasze tęgie miny na nic TU , droga Pani .

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x