MiastoWiadomości

Woda wciąż wysoka. Burmistrz na antenie TVP Info uspokaja

Wciąż obowiązuje alarm powodziowy na terenie miasta Jasła, który został ogłoszony w sobotę po godzinie dziewiątej przez burmistrza Andrzeja Czerneckiego.

Woda wciąż wysoka. Burmistrz na antenie TVP Info uspokaja (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Intensywne opady, wezbrane rzeki, potoki oraz nieradzące sobie z nadmiarem wody studzienki kanalizacyjne to główne zagrożenia na terenie miasta. Do lokalnych podtopień doszło na osiedlach: Sobniów, Hankówka, Kaczorowy, Brzyszczki, Mickiewicza, Ulaszowice oraz w rejonie ulic Kolejowej, Prusa, Żniwnej, 3-Go Maja.

Od godzin porannych także nieprzejezdne było skrzyżowanie ulic Piłsudskiego i Kasprowicza, gdzie nagromadzona woda uniemożliwiała przejazd pojazdów. Skrzyżowanie jest przejezdne już od godziny czternastej.

Woda wciąż wysoka. Burmistrz na antenie TVP Info uspokaja (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Sytuacja się stabilizuje. Co prawda woda nie jest w korytach, ale w międzywalu. Najważniejsze jest to, że ona opada w górnych biegach dlatego jesteśmy spokojni o to, co nastąpi – powiedział burmistrz Jasła Andrzej Czernecki na antenie TVP Info.

Miasto Jasło prowadzi internetowy monitoring powodziowy, który dostępny jest tutaj.

Wciąż czekamy na Wasze zdjęcia z podtopionych miejsc na terenie Jasła i powiatu jasielskiego. Wszystkie zdjęcia publikujemy w naszej galerii zdjęć. Poinformuj lokalną społeczność – prześlij zdjęcia na kontakt@jaslonet.pl.

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca
Kierowca
2024 lat temu

Bendzie powódź?

nero
nero
2024 lat temu

taki mamy klimat…!

...
...
2024 lat temu

BĘDZIE baranie a nie BENDZIE, BENDZIE To madz …

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x