MiastoWiadomości

Województwo Podkarpackie dofinansowuje odbudowę urządzeń ciepłowniczych w Jaśle

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie została podpisana (17.03) umowa pomiędzy Województwem Podkarpackim, reprezentowanym przez Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Marię Kurowską a Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Jaśle, reprezentowanym przez Prezesa Jana Kmiecika o dofinansowanie indywidualnego projektu kluczowego „Odbudowa urządzeń ciepłowniczych w Jaśle”. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Województwo Podkarpackie dofinansowuje odbudowę urządzeń ciepłowniczych w Jaśle

– Historia tego projektu jest dla mnie niezwykła – mówi Wicemarszałek M. Kurowska. – W sierpniu 2010 r., jako burmistrz Jasła, wprowadziłam to zadanie do specjalnego programu pomocowego w związku ze zniszczeniami powodziowymi. Przez kilka lat nic się w tym temacie nie działo, a teraz, gdy znalazłam się po drugiej stronie czyli w Urzędzie Marszałkowskim, udało się nadać bieg temu zadaniu. Z prawdziwą przyjemnością podpisałam umowę o przeznaczeniu prawie 5 mln zł na modernizację sieci ciepłowniczych, gdyż w sumie tyle więcej pieniędzy zostanie w portfelach mieszkańców Jasła. Urządzenia te bowiem musiałyby być i tak odremontowane, ale z pieniędzy jaślan, pozyskanych z większych opłat za dostarczone ciepło.

Prezes J. Kmiecik podkreśla, że bez otrzymanego dofinansowania realizacja projektu nie byłaby możliwa i przedstawia jego zakres: – Wymieniona zostanie sieć ciepłownicza na rury preizolowane o łącznej długości 1931 metrów w obrębie ulic: Krasińskiego, Sikorskiego, Szkolna, Jagiełły oraz Żeromskiego-Konopnickiej. Równolegle z robotami sieciowymi wymianie poddanych zostanie 18 szt. węzłów ciepłowniczych w tym przy ulicach: Szkolnej – 11, Krasińskiego – 3, Sikorskiego – 2 oraz po jednym na ulicy Szajnochy i Szopena.

Burmistrz R. Pabian nie kryje zadowolenia: – Otrzymane dofinansowanie pozwoli na tak długo oczekiwaną modernizację urządzeń ciepłowniczych, a jednocześnie umożliwi powrót do koncepcji budowy parkingu przy obwałowaniu rzeki Jasiołki, pomiędzy ul. K. Wielkiego, a ul. M. Konopnickiej.

Kwota dofinansowania, jaką przekaże Województwo wyniesie 4 mln 992 tys. złotych. Zakończenie Projektu ustalono na IV kwartał br.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mateusz
mateusz
2024 lat temu

noo to ciekawe ile w tym i ile w pzyszlym roku bedzie do za platy za ogrzewanie zapewne teraz wobez miasta nic a pozniej tak stawki podwyzsza ze kazdy sobie kubusia zalozy jest sie z czego cieszyc tyle co asfalty polozone to znow beda ciac i na miescie bedzie chaos,moze to i dobrze ale to kompletna bzdura a ci z mpgk to sie przy lopatach ostoja za te 5 baniek z unii tylko 75 % wezmie miasto a reszta robotnicy i firmy i przekrety,jak zrobia to zaraz sie bedzie wszystko sypac a w jasle w urzedzie to kase momet rozkradna,jak… Czytaj więcej »

obserwer
obserwer
2024 lat temu

Wielki burmistrzu dlaczego nie kryjesz zadowolenia z budowy obiecanej przed wyborami drogi KG2,bo to jest problem dla jasła i nie udawaj że go nie widzisz! przynajmniej pochwal się co robisz z tym tematem.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x